На Житомирщині «обчистили» музей: пограбували монети та кам’яні знаряддя праці

cropped Novohrad Volynskyy kraieznavchyy muzey e1577706282833 - На Житомирщині «обчистили» музей: пограбували монети та кам’яні знаряддя праці

У місті Новоград-Волинський Житомирської області пограбували краєзнавчий музей. З виставкової зали зникли колекція монет та знаряддя праці часів палеоліту та неоліту. Про загальну вартість награбованого поки невідомо — триває розслідування. Приблизна ціна деяких монет на сайтах продажу антикваріату коливається від 100 до 700 грн. У поліції здогадуються, що музей пограбували на чиєсь замовлення та зазначили, що злодії винесли понад 100 експонатів.

Про це нам стало відомо з випуску ТСН від 29 грудня 2019 року.

Сигналізація культурного закладу спрацювала о 22-ій годині. Саме тоді через вікно до музею вдерлись грабіжники.

«Пошкодили, розбили скло, забрали монети», — розповіла директорка Новоград-Волинського краєзнавчого музею Олена Жовтюк.

Лише за кілька хвилин грабіжникам вдалося пограбувати усю колекцію монет, що були в музеї, тому охоронці не встигли їх спіймати. Загалом зникло 11 видів монет: античні, середньовічні та монети Російської імперії. Серед награбованого також кам’яні знаряддя праці часів палеоліту, неоліту: молотки, тесла та шкребла.

Новоград-Волинський краєзнавчий музей лише місяць тому переїхав до нової будівлі. Найцінніші пам’ятки зберігались в сейфі, а от колекція монет стояла на вітрині. Серед вкрадених найбільш цінні срібні копійки «300 років дому Романових», а от монети часів Київської Русі були підробкою. Про це розповіла директорка музею. Вона здогадується, що крадії просто цього не знали та припустила, що певні антикварні монети вкрали на замовлення для приватної колекції.

«300 років дому Романових» — це дорогі. Тим більше, якщо вони срібні. Шукати складно, дуже складно. Як правило, не «вспливають», — сказав антиквар Іван Пилипчук.

Так само думають і поліціянти, що розслідуватимуть цю справу. 

«Ми вважаємо, що це було заздалегідь підготовлено, оскільки людина, яка лізла, знала, що там є ті монети. Знала, як туди всередину потрапити», — зазначила речниця Новоград-Волинського райвідділу поліції Інна Вовченко.

Наразі суму награбованого оцінюють експерти. Про крадіжку в Новоград-Волинському музеї говорять по всьому місту. Уже встигли посилити охорону краєзнавчої пам’ятки — планують встановити систему відеонагляду та заґратувати вікна, адже в музеї залишилися інші цінні експонати.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині «обчистили» музей: пограбували монети та кам’яні знаряддя праці"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*