На Житомирщині правоохоронці виявили 24 фіктивних мешканців Чорнобильської зони, які незаконно отримували виплати від держави

На Житомирщині правоохоронці виявили 24 фіктивних мешканців Чорнобильської зони, які незаконно отримували виплати від держави

Правоохоронці Житомирщини викрили злочинну схему отримання грошових виплат від держави.

Відповідно до розробленого плану, особи підшукували власників будинків на територіях радіоактивного забруднення і за певну винагороду пропонували їм прописати громадян. У подальшому з відповідними документами зверталися до обласного управління пенсійного фонду для нарахування виплат. Після відмови підключали юриста та зверталися з адміністративним позовом до суду.

Відповідно до рішення суду та Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсійний фонд зобов’язували нарахувати та виплатити підвищення до пенсії особам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення.

Наразі відомо про 24 таких “випадки”мешканця” Чорнобильської зони. Правоохоронці встановили, що дані громадяни ніколи не проживали та не проживають за місцем реєстрації. Будинки, в яких вони мешкали виключно на папері, були занедбані та непридатні для проживання. Окрім того, в одному такому будинку було зареєстровано по декілька десятків осіб.

Сума незаконно нарахованих з бюджету грошових виплат на сьогодні сягає 1,5 млн грн. При цьому половину цих коштів фіктивні “чорнобильці” вже отримали.

Разом з тим, правоохоронці впевнені, що кількість таких “мешканців” насправді в рази більш за 24, тож слідчі та оперативники проводять комплекс заходів для встановлення повного кола осіб, які незаконно отримали кошти з державного бюджету та сприяли в реалізації шахрайської схеми.

Наразі 24 учасникам оборудки повідомили про підозру за ч. 2 ст. 190 та ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо також, що на Житомирщині зафіксовано випадки виплати бойових доплат тиловикам.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині правоохоронці виявили 24 фіктивних мешканців Чорнобильської зони, які незаконно отримували виплати від держави"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*