На Житомирщині правоохоронці викрили злочинну групу сучасних рабовласників, які займалися ошуканством

Правоохоронці Житомирщини викрили злочинне угрупування, члени якого виманювали у громадян, під приводом працевлаштування, документи та брали на їх ім’я кредити. При цьому під час проведення оборудок потерпілих утримували у приміщенні та контролювали. Наразі зафіксовано майже три десятки потерпілих від такої протиправної діяльності. 

Організував таку шахрайську схему 41-річний житель Черкащини, який тимчасово проживав у м. Житомирі. Йому допомагала 40-річна цивільна дружина та двоє знайомих віком 54 та 26 років, жителі Черняхівської громади.

Вони підшукували жителів Житомирщини, а також сусідніх областей, які перебували у складних життєвих обставинах. В основному обирали тих, хто веде асоціальний спосіб життя. Таким особам пропонували «роботу» охоронниками, підсобними працівниками, різноробочими на підприємствах, які насправді не існують. Тих, хто погодився на пропозицію, поселяли в орендованій квартирі у м. Житомирі та обманом відбирали особисті документи й засоби зв’язку.

Над потерпілими встановлювали постійний нагляд та надавали їм більш охайного зовнішнього вигляду. Іноді жертвам навіть допомагали відновити втрачені чи отримати необхідні документи, задля подальшого оформлення на них грошових позик та споживчих кредитів у різних фінансових установах.

Спільники щоразу опитували майбутніх позичальників, розробляючи «легенду» про їх рідних та місце роботи, а згодом відповідали на дзвінки перевіряючих представників банківських та фінансових установ, дотримуючись розробленого плану.

Жертв обманом переконували взяти на себе боргові зобов’язання. А часом і примушували насильно. Отримавши бажане, відбирали у них кредитні договори та кошти, й просто залишали посеред міста або ж доставляли до колишнього місця проживання. Побутову техніку, взяту під виплату, за кілька днів забирали з магазинів та віддавали на реалізацію.

За інформацією ГУНП, “працювало” злочинне угрупування за такою схемою упродовж кількох років. При цьому, аби уникнути відповідальності, вони постійно змінювали номери телефонів, а обговорюючи деталі оборудки, переходили на мову своєї етнічної групи, представлялися вигаданими іменами, враховували розташування камер відеонагляду у фінансових установах тощо.

Наразі встановлено 26 потерпілих, що мають кредитні заборгованості. 21 з них потрапляли у повну залежність до сучасних рабовласників.

Учасникам угрупування інкримінуються торгівля людьми (ч. 2 ст. 149 ККУ), вимагання (ч. 2 ст. 189) та шахрайство ( ч. 2 ст. 190 КК України). Нині матеріали з обвинувальним актом скеровано до суду.

Тепер шахраям загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо також, що

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині правоохоронці викрили злочинну групу сучасних рабовласників, які займалися ошуканством"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*