На Житомирщині розпочинається масова вакцинація

У Житомирській області з 22 липня починається п’ятий етап вакцинації населення. Всі бажаючі, незалежно від місця роботи чи особливостей організму, зможуть вакцинуватися у спеціальних пунктах однією з чотирьох доступних вакцин на вибір. На Житомирщині зокрема таких пунктів щеплення п’ять. Пункт для отримання щеплення є в кожному з районів області. Реєстрація на сайті вакцинації та запис у додатку “Дія” перестануть працювати, адже вакцинація доступна для кожного. Отримати вакцину можна буде в порядку швидкої живої черги без попереднього запису.  

“Міністерство охорони здоров’я цього тижня офіційного оголосило про початок чергового, вже п’ятого етапу вакцини від COVID-19. Головна особливість цього етапу полягає в тому, що кожен українець, старше 18-річного віку, не зважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може зробити щеплення та захистити себе від цієї хвороби. Для цього потрібно лише визначитися із найближчим зручним для вас пунктом щеплення чи центром масової вакцинації. Також працюють мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей від 50 осіб, професійні групи та маломобільних громадян. Відзавтра в Житомирській області працюватимуть п’ять центрів масової вакцинації, які будуть здійснювати щеплення громадян сім днів на тиждень, а саме в Житомирі, Бердичеві, Новограді-Волинському, Овручі та Коростені. А також 118 пунктів щеплення і 36 мобільних бригад. В області наразі доступні 4 вакцини AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer/BioNTech і Moderna. Кожна з цих вакцин запобігають тяжкому перебігу хвороби та рятують життя”, – розповіла перша заступниця голови Житомирської обладміністрації Наталія Остапченко. 

Загалом станом на 20 липня в Житомирській області вакциновано вже майже 135 тисяч жителів. Понад 91 тисяча отримали першу дозу вакцини і ще понад 41 тисяча вакциновані обома дозами. 

“Останнім часом Житомирщина входить до десятки областей з найкращою динамікою проведення щеплень від ковіду на добу. Надання можливості отримати щеплення від коронавірусу в центрах вакцинації та пунктах щеплення зробило вакцину доступною для українців та значно пришвидшило темпи вакцинації. 

За півтора місяці від початку вакцинації практично третина щеплень в області зроблена саме в центрах вакцинації. На цьому тижні до 4 працюючих центрів вакцинації додався п’ятий у Коростені. Доступ до вакцинації є в усіх районах області”, – додала Наталія Остапченко.

Адреси розташування пунктів щеплень та пункти вакцинації можна дізнатися на сайті covid19.gov.ua.

“Центр масової вакцинації показав гарні результати. Ми почали працювати з 12 червня і практично тисяча наших жителів громади приходили щосуботи й неділі. Майже 10  тисяч людей вже отримали першу й другу дозу вакцини. Найголовніше, що зараз є вибір та доступ. Якщо людина має сумніви чи хронічні захворювання, потрібно звернутися до сімейного лікаря і, можливо, пройти обстеження. Але не потрібно здавати ніяких аналізів на антитіла й витрачати на це кошти.  Навіть після перенесеного захворювання, одужавши, потрібно прийти і провакцинуватися. Тому що тільки таким шляхом ми можемо подолати цю пандемію. Давайте будемо відвертими, на сьогодні немає патогенетичного лікування цього захворювання. Єдиний найбільш ефективний засіб лікування – це вакцинація”, – наголосила заступниця голови Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Нагадуємо, що заклади вакцинації від завтра працюють щоденно за наступним графіком

У пунктах масової вакцинації також чергуватимуть карети швидкої допомоги. 

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині розпочинається масова вакцинація"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*