На Житомирщині стартувала вакцинація диких тварин від сказу | Times ZT

На Житомирщині стартувала вакцинація диких тварин від сказу

На Житомирщині з 4 вересня розпочалася кампанія з проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Цілком безпечні вакцини у вигляді брикетів Із запахом м’ясо-кісткового борошна розповсюджують за допомогою авіації.

“Згідно наказу Держпродспоживслужби від 6 серпня 2021 року розповсюдження вакцини здійснюється за наступним принципом:

обробляється весь ареал, крім населених пунктів і водних плес, із врахуванням ареалу проживання диких м’ясоїдних, – загалом обробці підлягає 25 481 км.кв. території Житомирської області, що складає 85% від загальної площі.

принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.Розповсюдження вакцини відбувається за допомогою авіатранспорту, 5 літаків АН-2 оснащені спеціальними системами GPS і системами фіксування точної локалізації розподілу принад.

В цілому у ході кампанії з імунізації диких тварин від сказу буде розповсюджено 637,025 доз вакцини ( з розрахунку 25 доз на 1 км.кв.)”, – йдеться в повідомленні Держпродспожив служби Житомирщини.

Управління також запевняє, що приманка з вакциною є цілком безпечною для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари).

“Прохання до мешканців Житомирщини з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не руйнувати. Дотримання комплексу профілактичних заходів, в тому числі і систематичне проведення кампаній з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, дозволить суттєво зменшити кількість захворювань тварин на сказ та стабілізувати складну епізоотичну ситуацію в країні щодо сказу природно-вогнищевого типу”, – наголошують в ГУ ДПСС.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині стартувала вакцинація диких тварин від сказу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*