На Житомирщині створять масштабний резерват захисту зникаючих видів живої природи

cropped 7398cd5c 9f8c 48f3 91f5 4391c751fdd2 e1577106476339 - На Житомирщині створять масштабний резерват захисту зникаючих видів живої природи

Сьогодні, 23 грудня, у Житомирській обласній державній адміністрації відбулась зустріч-обговорення міжнародного проєкту «Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних регіонів Європи». 

«Цей транскордонний проєкт було започатковано на початку 2019 року. Він працює на території Білорусі та України. Його основна мета — підвищити природоохоронний статус Прип’ятського Полісся, адже проєкт працює саме в басейні річки Прип’ять. Також ми повинні забезпечити стале збереження окремих ділянок ландшафтів, які зараз сформувались ізольовано, унаслідок господарської діяльності людей. Ми маємо об’єднати ці ділянки та створити єдину систему природоохоронних територій, які ще до цього часу збереглися у Прип’ятському Поліссі» — розповіла голова громадської організації «Українське товариство охорони птахів» Ольга Яремченко.

0e2e889e aa14 430e b24d 1ae68b97f3f7 1024x768 - На Житомирщині створять масштабний резерват захисту зникаючих видів живої природи

Завдяки втіленню цього проєкту буде створена мережа пов’язаних природоохоронних територій, яка охопить майже 1,4 млн га екологічно-функціональних природних ландшафтів у серці Європи. Полісся та окрема територія Житомирщини, яка туди входить, стане одним із найбільших районів дикої природи, що перебуває під охороною, а також важливим середовищем існування багатьох зникаючих видів живої природи. 

Реалізовувати масштабний задум буде команда у складі Українського товариства охорони птахів спільно з Франкфуртським зоологічним товариством та білоруською громадською організацією «Ахова птушак Бацькаушчыны». Проєкт є частиною Програми вразливих ландшафтів та фінансується за рахунок фундації «Аркадіа — благодійний фонд Пітера Болдвіна та Лісбет Раузин». 

771d2553 b788 43ca abd0 19dc565d9e9b 1024x768 - На Житомирщині створять масштабний резерват захисту зникаючих видів живої природи

Зараз у світі налічується близько 800 біосферних резерватів, тобто природоохоронних територій, з них 20 — транскордонні. В Україні таких резерватів — 4.

Нагадаємо, що біосферний резерват — це не установа природного заповідного фонду. Вона не підпорядковується Закону України про природний заповідний фонд. У таких резерватах є окрема зонована територія охорони природи, яка представляє взаємодію людини з природним середовищем.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині створять масштабний резерват захисту зникаючих видів живої природи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*