На Житомирщині судитимуть адвоката, який привласнив майже 316 га земельних паїв померлих жителів області

На Житомирщині судитимуть адвоката, який привласнив майже 316 га земельних паїв померлих жителів області

В результаті слідчих дій правоохоронці встановили, що 37-річний адвокат достовірно знав про земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Коростенського району, власники яких померли. Тож, ставши директором одного з товариств з обмеженою відповідальністю, він виготовив низку неправдивих документів та за їх допомогою, шляхом обману, отримав право оренди на земельні ділянки.

У результаті 170 фіктивних договорів оренди земельних ділянок, укладених нібито ще багато років тому (від 7 до 20), з підробленими підписами, чоловік передав державному реєстратору для внесення відомостей до офіційного реєстру. Він сплатив адміністративний збір за проведення реєстрації кожної й таким чином придбав право оренди. У травні 2021 року фігурант, з метою легалізації незаконно здобутого майна, уклав додаткові угоди оренди з директором іншого сільськогосподарського товариства.

Своїми діями адвокат завдав шкоди власникам паїв та їх правонаступникам на понад 12,4 мільйона гривень, загалом привласнивши майже 316 га землі.

Під час досудового розслідування було накладено арешт на майно фігуранта: його частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, банківський рахунок та земельні ділянки, розташовані у кількох старостинських округах на Малинщині.

Днями коростенські слідчі звершили досудове розслідування. Нині матеріали направлені до суду.

Фігуранту інкриміновано:

  • придбання права на майно шляхом обману (шахрайства), вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 KK України);
  • легалізацію (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 KK України);
  • зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ч. 2 ст. 364-1 KK України);
  • складання та видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 KK України).

Тепер спритному шахраю загрожує позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо також, що Міністра аграрної політики України Сольського викрили на мільйонних аферах з державною землею.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині судитимуть адвоката, який привласнив майже 316 га земельних паїв померлих жителів області"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*