На Житомирщині у продажу виявили "хімічно небезпечну" іграшку (ФОТО) | Times ZT

На Житомирщині у продажу виявили “хімічно небезпечну” іграшку (ФОТО)

Під час планової перевірки характеристик продукції у вигляді дитячих іграшок в Житомирській області виявили ляльку, яка виготовлена з хімічно-небезпечних речовин.       

Про це повідомили у прес-службі  ГУ ДПСС в Житомирській області.

В ході планової перевірки у фізичної особи – підприємця в червні місяці 2021 року здійснювався відбір зразків продукції для проведення експертизи. Порушення вимог виявили у Ляльки FROZEN, артикул 2021-14, ш/код 6 903317273638, дата виготовлення якої датується 2020 роком. 

Згідно висновку експертів, вказана іграшка не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності, який затверджено ПКМУ від 28.02.2018р. № 151., а саме:

  • лялька не мала відповідного маркування: на етикетці та пакуванні не зазначувалася потрібна супроводжувальна інформація щодо найменування продукції та адреси виробника та імпортера;
  • на іграшці не зазначалася торгівельна марка;
  • а також на ляльці або упаковці не нанесено позначення типу, номера партії або серійного номера.

“ДП «Укрметртестстандарт», як орган з оцінки відповідності продукції, послуг, систем управління та наукової діяльності провело випробування вищезазначеної іграшки та встановило, що наданий для дослідження зразок іграшки містить наступні дефекти: за показниками хімічної безпеки (масова частка біс(2-етил-гексил) фталату (DEHP)) становить 7,49 при встановленої нормі 0,1, а  отже не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 151 (Додаток 2, п.17) (REGULATION (EC) No 1907/2006 OF THE EUROPEN PARLAMENT AND OF THE COUNCIL of 18 December 2006 concerning the Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals (REACH)). “, – зазначається в тексті повідомлення.                

Відтак, згідно висновку,  іграшка Лялька FROZEN за артикулом 2021-14 – становить високий рівень загрози і буде вилучена з продажу.     

Нагадаємо, як військовослужбовець однієї з частин на Житомирщині розповсюджував амфетамін в дитячих іграшках

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині у продажу виявили “хімічно небезпечну” іграшку (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*