На Житомирщині і Київщині лісівники готують до пожежонебезпечного сезону 1 мільйон гектарів лісу. Про це повідомили у прес-службі Столичної філії ДП “Ліси України”.
“На території Столичної філії ДП “Ліси України” відсьогодні офіційно пожежонебезпечний період. Готуємось до сценаріїв, які випробують нас по повній. Адже ми говоримо про охорону та збереження понад 1 мільйона гектарів лісу або як територія невеликої європейської країни.
Війна – це великий ризик пожеж. За минулий рік від ворожих дронів і ракет виникло понад 40 загорянь в лісах двох областей. Найбільшу небезпеку становлять нічні атаки по Києву та Київській області. Коли уламки дронів падають у суху траву чи листя, вогонь спалахує майже миттєво, зокрема через вибух паливного контейнера. Також залучаємо ДСНС для обстеження місця падіння,”
-йдеться у повідомленні.

Наразі для захисту лісів у регіоні розгорнуто 42 повністю обладнані пожежні станції. У розпорядженні лісівників також понад 2100 одиниць техніки – пожежні машини, модулі, трактори, ємності для води, мотоцикли. З метою мінімізації реакції на займання підготовлено більш ніж 1200 водойм.

Окрім того, на високих вежах лісівники встановили 114 камер, які передають картинку на пункт спостереження. Всі ділянки лісу зафіксовані на електронних картах.
“Ми точно знаємо, де що горить. Коли оператор бачить дим, він декількома кліками надсилає координати пожежній машині. Навігатор прокладає найкоротший шлях до місця пожежі, коли вогонь ще маленький,”
– розповідають фахівці Столичної філії ДП “Ліси України”.

Наразі у планах місцевих лісівників створення 5,1 тисяч км нових мінералізованих смуг та оновлення наявних – 20,8 тисяч км. Особливо біля населених пунктів.
“Мінералізовані смуги – простий, економний, але дієвий засіб. Такі смуги шириною 5-10 метрів прокладають і навколо лісів, і всередині них. Коли вогонь доходить до такої смуги, він зупиняється або сильно уповільнюється,”
– зазначають фахівці.

А вже з наступного тижня спільно з рятувальниками ДСНС лісівники Житомирщини планують провести перші спільні навчання з гасіння лісових пожеж, де будуть відпрацьовані різні сценарії: від локального займання до масштабних пожеж.
Причина такої посиленої підготовки – прогнози синоптиків, які обіцяють спекотне літо та пізню осінь, з температурою повітря вищою за два попередні роки.
За статистикою 8 з 10 лісових пожеж виникають через людей. Тож лісівники закликають мешканців області дотримуватися правил безпеки, аби не знищити наші чудові Поліські ліси.

Нагадаємо також, що останні кілька днів поспіль вогнеборці Житомирщини намагаються ліквідувати по понад 100 пожеж на добу, що виникли в екосистемах області.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині відсьогодні стартував пожежонебезпечний період: лісівники регіону готуються до викликів"