На Житомирщині виявили дивовижну старовинну знахідку – дев`ятиметровий древлянський човен (ФОТО)

У водоймі в селі Хочине, що на Олевщині, археологи знайшли старовинний  древлянський човен, загальна довжина якого близько 9-ти метрів.

Човен-довбанка, який зроблено із суцільного масивного стовбуру сосни, відкопали на мілині річки Уборть у вівторок, 4 серпня, після тижневих розкопок, – пише Поліський прикордонний заповідник.

За словами фахівців, подібні засоби створювали виключно з двох порід дерев – дуба або сосни. Ці човни використовувалися для торгівлі та військових дій, а управляти ними мали не менш як семеро осіб.

Однією зі здогадок археологів щодо затоплення човна є те, що на нього могли напасти тутешні розбійники, адже вантаж, який транспортувався, міг бути дуже цінним – від хутра до золота. 

У таких випадках, як правило, човни затоплювали, а товар розкрадали.

Археологи обіцяють продовжувати розкопки на цьому місці, аби чітко встановити його призначення та остаточну причину затоплення. Сподіваються, що в цих місцях можна виявити і не один подібний старовинний скарб.

Нагадаємо, як ми писали про історичну знахідку, яку знайшли на єврейському кладовищі у Бердичеві.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині виявили дивовижну старовинну знахідку – дев`ятиметровий древлянський човен (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*