На Житомирщині з незаконного користування суд повернув громаді понад 160 га землі

На Житомирщині з незаконного користування суд повернув громаді понад 160 га землі

На Житомирщині прокуратура домоглася повернення громаді з незаконного користування понад 160 га землі вартістю 66 млн грн. Про це поввідомили у прес-службі Житомирської обласної прокуратури.

“Прокурори Житомирської окружної прокуратури забезпечили реальне виконання рішення Житомирського апеляційного суду щодо повернення з незаконного користування Станишівській сільській раді понад 160 га землі,”

– йдеться у повідомленні.

Мова йде про землі сільгосппризначення колишньої Туровецької сільради Житомирського району, які ще у 2015 році були надані в оренду житомирянину поза конкурсом. Одержання п’яти земельних ділянок на пільгових умовах він мотивував наміром створити фермерське господарство з вирощування сільгосппродукції.

Насправді ж згодом усю площу зловмисник передав у суборенду іншому товариству.

Однак прокурори встановили, що землю відповідач отримав незаконно, оскільки на той час як фермер не займався сільськогосподарською діяльністю. А відтак, згідно законодавства, міг отримати додаткову площу лише на конкурсних умовах.

Відтак прокурори звернулися до суду щодо визнання недійсними договорів оренди, скасування держреєстрації та повернення землі державі.

При цьому суд першої інстанції вимоги прокуратури не задовольнив. Тож його рішення прокуратура оскаржила в апеляційному суді, де вказані вимоги були визнані обґрунтованими.

Наразі усі п’ять ділянок землі сільськогосподарського призначення вартістю 66 млн грн реально повернуто з незаконного користування територіальній громаді.

Нагадаємо також, що на Житомирщині за втручання прокуратури вдалося повернути державі з незаконної оренди 16 га землі лісового фонду.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині з незаконного користування суд повернув громаді понад 160 га землі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*