На Житомирщині п’яна горе-матір накинулася з ножем на поліцейського під час вилучення її дітей до лікарні

18 лютого в результаті профілактичного рейду за адресами проживання кризових родин в Овруцькому районі працівники органу опіки і піклування виявили трьох занедбаних дітлахів і їх нетверезу матір. При спробах забрати дітей до лікарні жінка влаштувала скандал, а згодом схопила ніж і накинулася на поліцейських, які прибули на місце події за викликом працівників соцслужби.

До оселі горе-матері фахівці соціальної служби завітали не вперше. Цього разу причиною стала неявка жінки на засідання комісії органу опіки і піклування місцевої громади, де у присутності матері мали розглядатися питання, що стосувались її дітей.

«Ця проблемна родина проживає в одному із сіл Овруцького району. 46-річна жінка має на вихованні трьох неповнолітніх дітей – 13-річну доньку та двох синів відповідно 11-ти та 7 років. На обліку соціальних служб сім’я перебуває з 2012-го року. Мати раніше уже неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності за різні правопорушення, у тому числі й за невиконання батьківських обов’язків по вихованню дітей. У 2015-му судом розглядалось питання про позбавлення її батьківських прав. Однак судді зглянулись на родину й дозволили жінці навести лад у своєму житті й зайнятися дітьми. Тож за сприяння працівників соцслужби вона на певний час подолала пристрасть до алкоголю. Але останнім часом знову взялась за старе», – розповіла начальник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Коли соцпрацівники прибули до обійстя родини там панував повний безлад і холод, діти були голодні та недоглянуті. Старші діти самі попросили візитерів забрати їх до лікарні, де вони змогли б відігрітись і поїсти. У спробах забрати дітей до медзакладу жінка всіляко перешкоджала медикам, внаслідок чого фахівці соціальної служби вимушені були викликати наряд поліції і під їх супроводом завершили процедуру вилучення дітей з кризових умов.

Поліцейські провели з жінкою профілактичну бесіду й теж залишали її оселю. Господарка ж раптом схопилась за ножа і кинулась з ним навздогін інспектору ювенальної превенції, висловлюючи погрози. Правоохоронець вчасно помітив такі дії й вибив з рук жінки небезпечний предмет.

Відомості щодо цієї події були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Подібні дії за чинним законодавством караються виправними роботами, піврічним арештом, обмеженням чи позбавленням волі строком до 3 років.

Наразі троє неповнолітніх дітей знаходяться у лікарні, де ними опікуються медики. Вирішується питання про місце їх подальшого перебування.

Правоохоронці закликають усіх громадян, яким стали відомі факти бездоглядності дітей, невиконання прямих обов’язків збоку їх батьків, інші кризові ситуації, пов’язані з подібними обставинами, сповістити про це соціальні служби або повідомити до поліції. Не будьте байдужими до дитячих доль!

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині п’яна горе-матір накинулася з ножем на поліцейського під час вилучення її дітей до лікарні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*