Над Житомиром замайорів 20-метровий прапор України (ФОТО)

 

Сьогодні, 19 серпня, напередодні Дня державного прапору України в Житомирі розгорнули 20-метровий стяг на підвісному пішохідному мості в парку Гагаріна. На таку акцію зібралося близько півсотні людей. Спочатку учасники пронесли прапор через міст над річкою Тетерів, співаючи гімн України, а потім кожен залишив на полотні теплі слова про батьківщину. 

 

«Ця акція розпочалась в Полтаві й на сьогодні Прапор Єдності об’їхав вже більше половини міст України. Ми пишемо побажання з кожного куточку й показуємо, що наша країна неподільна. 24 серпня, на день Незалежності ми повеземо його в Київ, а завтра прапор прямуватиме у Вінницю», — розповів житомирський бізнесмен і благодійник Олександр Рабінович.

«Дуже символічно, що сьогодні саме в цьому місці проходить така акція. Вперше близько десяти синьо жовтих прапорів було піднято в Житомирі по іншу сторону мосту 15 травня 1989 року. Там був так званий гайд парк. В неділю люди там завжди збирались й розмовляли про Україну, про політику, про майбутнє і яким ми хочемо, щоб воно було. Тоді було непросто, бо проходили ми через міст з прапорами і великою кількістю поліцейських. Потім ще багато разів на різних мітингах підіймали український прапор, але вперше на Житомирщині він замайорів саме тут. 24 травня 1990 року Житомирська міська рада прийняла рішення про дозвіл використання національної символіки на території міста Житомира. Я, як депутат, теж приймав у цьому участь. Тоді мені випала честь внести в зал засідання прапор, на той час національний, а потім через 2 тижні він замайорів над міською радою. Слава Україні!», — сказав Олександр Козицький/ 

«Такий прапор в Житомирі — це неймовірно. Акцію започаткувала громадська організація Справа громад Полтавщини. Люди пишуть свої побажання. Вони різні, але головне, щоб наша Україна була незалежною, квітучою та соборною, щоб воїни, які захищають нас на сході, поверталися живими й неушкодженими», — розповіла координаторка Справи громад на Житомирщині Наталія Веселенко.

 


Будьте першим, хто прокоментував "Над Житомиром замайорів 20-метровий прапор України (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*