Народицька громада оговтується після відходу рашистів | Times ZT

Народицька громада оговтується після відходу рашистів

5 квітня керівник поліції  області Олег Трачук разом з головою облдержадміністрації Віталієм Бунечком відвідали села Народицької  територіальної громади, що тимчасово були окуповані ворогом у перші дні після широкомасштабного російського вторгнення. Рашисти лишили по собі пошкоджені та обкрадені оселі мирних жителів, розграбовані магазини, зруйновані дороги, мости та 160-річну церкву.

Так у с. В’язівці під ракетний обстріл у перші ж дні потрапили житлові будинки та місцевий храм. Церква Різдва Пресвятої Богородиці цьогоріч мала б відсвяткувати 160-річчя заснування. Однак наразі пам’ятка архітектури національного значеннямає проломаний дах, пошкоджені купола та стіни. Майже уціліла лише дзвіниця.

Вибуховою хвилею були пошкоджені й довколишні приватні оселі мирних сільських жителів. Так, наприклад, будинок пані Олени, розташований за 200-250 метрів від епіцентру найближчого вибуху, постраждав одним з перших.

Хвилею мене збило з ніг і відкинуло через дві кімнати, аж у сіни. Сильно поруйнувало дах та вікна, посікло стіни. Зараз підлатали трохи покрівлю, але все одно підтікає. Сьогодні ж дощ…

– розповідає жінка.

У селі Грезлі, яке свого часу захопили рашисти, на момент окупації у населеному пункті залишилось трохи більше півтора десятка людей, переважно літніх, яким за станом здоров’я чи віком кудись переїжджати бути складно.

У паркан одного з домогосподарств окупанти в’їхали танком, не зважаючи на наявність в оселі мешканців. Рашисти понівечили та розкурочили тут багато осель. Практично, у всіх виламані двері чи вибиті вікна, якщо не від обстрілів, то для мародерства. В будинку, де окупанти тимчасово мешкали, по собі рашисти лишили повний безлад. Пристойне раніше житло стало більше схоже на хлів, де тримають худобу. Дехто з окупантів мешкав навіть у стічній трубі під дорогою, натаскавши туди матраців з чужих осель та ковдр.

Наразі в цих селах працюють відповідні саперні групи, перевіряючи безпечність, у першу чергу, доріг та шляхопроводів, а також додаткові патрулі поліції, у тому числі роти поліції особливого призначення ГУНП.

Наразі у селах (після їх розмінувань) розпочали працювати слідчо-оперативні групи поліції, працівники яких оглядають місця подій та відповідно оформляють усі зібрані матеріали для відкриття кримінальних проваджень. Паралельно триває й облік наявних руйнувань та пошкоджень інфраструктури та приватних будинків. 

Будьте першим, хто прокоментував "Народицька громада оговтується після відходу рашистів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*