Навіщо Житомиру пародія на Ейфелеву вежу? (відео, фото)

Якби місту запропонували зменшену копію – вона називалася б копією. Але у Житомирі хочуть встановити щось, що зовнішньою формою нагадує знамениту вежу – але зблизька геть не схоже. Отже, це пародія. І мимоволі виникає логічне запитання: невже Житомир хоче бути пародією на Париж?..   

Мрієте побачити Ейфелеву вежу або зробити біля неї класні знімки? Можливо, ви мріяли освідчитися біля неї своїй коханій? Тепер для цього не потрібно витрачати купу грошей та летіти до Франції. Альтернатива – вежа у Житомирі! Жарти жартами, але це правда: у Житомирі хочуть встановити вежу, зовні схожу на Ейфелеву. Та чи прикрасить вона місто?

Спочатку конструкцію мали розмістити у Коростені. Така новина пролетіла Інтернетом ще весною 2017 року. Тоді міська рада Коростеня з одним із тамтешніх підприємців планувала встановити цю конструкцію саме в Коростені. В той час почали обирати гідне місце для її встановлення та цікавились думкою містян щодо цього.

Однак вже 5 грудня головний архітектор Житомира Юрій Безбородов опублікував на своїй сторінці у Facebook пост про те, що конструкцію за мотивами Ейфелевої вежі планують розмістити в Житомирі, в парку імені Юрія Гагаріна. Також в дописі йшлося про те, що цю споруду нашому місту подарував підприємець з Коростеня. Але чому коростенську вежу вирішили встановити в Житомирі, а не в Коростені? Відповіді на це запитання так і нема. Таємницею залишається й ім’я підприємця, що виготовив дану вежу – що додає цій історії ще більшого туману.

«Коростень відмовився – а Житомир забирає собі?..» Ось як реагували житомиряни на цю новину.

З часом майбутнє місце розміщення вежі в Житомирі також змінилося. Спочатку її планували розмістити в парку імені Юрія Гагаріна (він же Шодуарівський), або ж десь у центрі міста. Однак автор подарунка капризував і відхилив усі запропоновані локації. Зрештою, вежу вирішили встановити біля Житомирського державного технологічного університету.
Керівництво вишу не має заперечень щодо її розміщення на своїй території.

Тут варто згадати, що ідея, м’яко кажучи, не оригінальна. Різнокаліберні копії всім відомої Ейфелевої вежі вже є у Харкові та Києві. У столиці вежа знаходиться також поруч з вишем, на території Київського національного торговельно-економічного університету.

Споруда радує перехожих і в вечірній час, коли починає сяяти – майже як справжня Ейфелева.

У Харкові копія Ейфелевої вежі прикрашає територію торговельно-розважального центру «Французький бульвар». Ця вежа є точною копією справжньої в Парижу, однак менша в 10 разів.

Щоправда, Житомиру це не загрожує: у нас буде не копія, а 22-метрова пародія «за мотивами Ейфеля». Чому пародія? Бо житомирська вежа має свої характерні особливості: в її оформленні можна помітити візерунки, які використовують для оздоблення українських вишиванок.

Тетяна ОВСІЄНКО

Артем НОВИЦЬКИЙ

Будьте першим, хто прокоментував "Навіщо Житомиру пародія на Ейфелеву вежу? (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*