Навіть у разі блекауту Житомир буде з водою

Навіть за умови тривалого блекауту, спричиненого рашистськими обстрілами об’єктів енергетичної інфраструктури, житомиряни не залишаться без питної води. Про це в етері Українського радіо повідомив директор КП “Житомирводоканал” Роман Ілик.

За його словами, наразі на стадії підписання договір з постачальниками дизельних генераторів, а самі генератори вже знаходяться в дорозі. Нагадаємо, що на їх закупівлю житомирські депутати виділили 22 млн грн з резервного фонду.

Десь до середини грудня основні об’єкти підприємства будуть забезпечені генераторами і у випадку повного блекауту водоканал зможе принаймні вранці та ввечері подавати воду споживачам. За кошти міського бюджету їдуть найпотужніші, від двадцяти шести до дев’ятисот кіловат, дванадцять генераторів“,

– заявив Роман Ілик.

Передбачається, що генератори живитимуть насосні станції першого, другого, третього підйому, очисних споруд та головну каналізаційно-насосну станцію.

Ми зможемо забезпечити близько 98 відсотків абонентів водопостачанням та водовідведенням. Залишаться проблемними ті багатоповерхівки, де працюють маленькі підвальні підкачуючі насосні станції, на дев’ятих-десятих поверхах води не буде. Будемо або пробувати подавати воду, або підвозити за графіком. Це і є ті два відсотки. Але все одно вони матимуть можливість набрати води у сусідів на нижчих поверхах. Підкачуючих насосних станцій у нас близько шістдесяти, а разом із бойлерними – понад сто, забезпечити їх усі генераторами проблематично“,

– наголосив очільник КП “Житомирводоканал”.

Частину генераторів застосують також для живлення каналізаційних насосних станцій, та для очисних споруд.

Перші генератори, за словами Ілика, запрацюють вже за тиждень-два. Однак через великі затрати на пальне для генераторів, житомирянам слід очікувати на підвищення тарифу на воду. За словами диретора КП “Житомирводоканал” все залежатиме від тривалості блекаутів.

Будьте першим, хто прокоментував "Навіть у разі блекауту Житомир буде з водою"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*