Волонтерка Вікторія Розвадовська 8 місяців тому разом із небайдужими представницями громади у Романові запустили безстрокову ініціативу «Кава для воїна». За цей період завдяки донатам, розіграшам і в рамках проведення благодійних ярмарків змогли зібрати на потреби ЗСУ 611 537 гривень.
Щотижня на сторінках «Кави для воїна» в соцмережах Фейсбук та Інстаграм звітували про надходження і допомагати закривати актуальні збори відповідно до запитів військових БФ «Світлиця добра», ВБО Романівщини «Берегиня» та волонтеру Олегу Карпову.
Зокрема, таким чином змогли долучитися до придбання 8 транспортних засобів, 6 квадрокоптерів, 9 тепловізорів, 2 рацій, 2 лазерних далекомірів, старлінків, зарядних станцій, планшетів, бензопил, амуніції та ін.
До слова, волонтерки кажуть, що найменший переказ становив лише 14 копійок, а найбільший – 3000 гривень. При цьому середня сума – 22,67 гривень. Це якраз приблизна вартість однієї порції напою, що власне, було й закладено в основу ініціативи, коли усім охочим запропонували у такий спосіб підтримувати захисників: можна випити каву/чай і стільки ж переказати на армію або взагалі відмовитися від них і заощаджені кошти повністю жертвувати на ЗСУ.
Завдяки щоденним донатам у 5,10, 20, 50 гривень за тиждень вдавалося збирати близько 10 тисяч гривень. І те, що для когось могло здатися несуттєвим, ставало вагомим внеском у загальну скарбничку.
Ідея з кавою чи щоденними донатами – не нова. Зустріти подібне можна у різних регіонах країни, але це ще один привід нагадати усім про ситуацію в країні та заохотити до благодійності.
«Не у всіх є можливість робити великі донати, тому ми пропонуємо долучатися саме такими сумами. По-суті, це вартість нашої кави на мирній території і та ціна, яка може врятувати чиєсь життя на фронті. Показуємо іншим, що не соромно робити маленькі перекази, які, можливо, комусь здадуться мізерними, соромно лишатися осторонь, коли в твоїй країні війна: маємо бути відповідальні та ініціативні, – пояснює Вікторія Розвадовська. – Основна мета «Кави для воїна» – допомагати місцевим волонтерським організаціям, які безпосередньо спілкуються з військовими, відправляють їм посилки чи передають з рук в руки і постійно оголошують різні масштабні збори. Кожного тижня ми підбиваємо суму і ділимо їх на трьох.
Зі свого боку займаємося лише збором коштів, ведемо активну інформаційну кампанію в соцмережах, організовуємо спільно з партнерами ярмарки і так далі. У перший місяць було зібрано 78 тисяч, надалі суми були різними, але результат – майже пів мільйона гривень лише одних переказів, говорить сам за себе – наша справа продовжується, підтримка є. Хочу ще раз нагадати усім, що ми з вами можемо більше, ніж думаємо. Наша сила – в єдності. Насправді, донат — не єдина можливість допомогти. Можна долучатися будь-якими іншими способами, варто лише мати бажання та розуміння важливості своїх дій. Коли ти знаєш, що сплетена тобою маскувальна сітка збереже комусь життя, ти йдеш і плетеш її. Коли ти знаєш, що дрон – це розвідник, завдяки якому воїн не йде по мінному полю, ти донатиш, поширюєш, організовуєш розіграші. Робиш все що в твоїх силах. У волонтерства немає одного обличчя».
Якщо бажаєте фінансово долучитися до ініціативи «Кава для ЗСУ» – реквізити: 5375 4112 0421 2372 (Монобанк), 4149499163113549 (ПриватБанк).
Будьте першим, хто прокоментував "Найменший донат – 14 копійок: як команда проєкту «Кава для воїна» з Романова зібрала 600 тисяч на ЗСУ (ФОТО)"