Україна може приєднатися до НАТО до закінчення війни

Україна може приєднатися до НАТО до закінчення війни

Україна може приєднатися до НАТО ще до закінчення війни з росією, але без тимчасово окупованих територій. Відповідний план часткового членства України став би для рф сигналом того, що вона не може завадити приєднанню України до Альянсу. Таку думку у інтерв`ю британському виданню The Guardian висловив ексгенсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

За словами Расмуссена, справу про членство України в НАТО не можна знову відкладати наступного року. Якщо виключити з Альянсу територію, яку контролює росія, загроза конфлікту між рф та НАТО буде зменшена. Це не заморозило б конфлікт, але утримало б росію від захоплення інших територі та стримало б від ракетних атак по території України.

“Абсолютна певність гарантій статті 5 утримала б Росію від посилення атак на території України всередині НАТО і таким чином звільнила б українські сили для виходу на лінію фронту,”

– вважає Расмуссен.

Наразі вже ведуться обговорення щодо залучення військових спеціалістів напередодні наступного саміту НАТО для опрацювання деталей ідеї, включно з тим, як можна провести чітку лінію фронту, визначаючи територію підконтрольну Україні й територію, яку вважають окупованою Росією.

Нагадаємо також, що для нагляду за росіянами НАТО розмістить у Литві спостережні літаки AWACS.

Будьте першим, хто прокоментував "Україна може приєднатися до НАТО до закінчення війни"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*