Небайдужі люди + вправний ветлікар = врятовані лелеки у Бердичеві (ВІДЕО)

У Бердичеві небайдужі люди рятують лелек. Самостійно виходити цього птаха важко, тому покалічених їх привозять до ветеринарного лікаря. Сергій Орлюк не відмовляє у порятунку: птахів виходжує і робить усе, аби ті могли полетіти з іншими лелеками у теплі краї. За цей рік він вилікував і випустив здоровими десятки різних пташок. Зараз у нього в клініці мешкає два лелеки, декілька днів тому було більше. Вони живуть у окремому вольєрі, йдуть до нього на руки, хоч і кволо, але вже самостійно рухаються. Ветеринар каже: лелеки відчувають наміри людей, знають, що ті їх тут не скривдять, що їм допомагають, турбуються про них.

«Птахів завжди приносять люди, які не лишаються байдужими до чийогось горя. Цього року лелек було 12-15, всіх не порахую. Переважно із травмами, які тварини отримують, коли вчаться літати і намагаються злетіти. Часто лелеки самі викидали слабких із гнізда, ми виходили їх. Наш старшенький сіренький лелека живе у нас 2 тижні. Люди бачили, як він впав на електродроти, зацепився за них, його вдарило струмом, він це переніс, був у шоці, коматозному стані. Вичухали і відігріли його. А от цей от світліший живе у нас декілька днів. Ніхто не знає, що з ним, знайшли його на полі. Можливо, вчився літати і чи лиси, чи собаки його погризли, ми його виходили. Були травми, покусане тіло, живіт, пошкоджені лапи – хромота лівої. Думаю, буде все добре», – розповідає про своїх «пацієнтів» ветеринар Сергій Орлюк.

Старший птах вже робить спроби злетіти. Але поки йому це важко. Однак, каже пан Сергій, він іде на поправку дуже стрімко. І тижні за два лелеку вже можна вивозити у поле для вільного і впевненого польоту. Меншого ж птаха ще треба лікувати. В обох у них гарний апетит, але перед камерою «пацієнти» їсти не захотіли.

«Треба давати їм переважно рибу. Не просто м’ясо, а саме рибу, щоб була луска, нутрощі, з жабами, вужами і мишами у нас проблематично. Додаємо мінеральну підкормку. Дякую усім бердичівлянами, які допомагають. Бо я виставив пост, що треба рибка маленька, бо на базарі якось нічого не було. Дні 2 ми купували морожену мойву лелекам. Люди відгукнулись, почали потихеньку привозити рибку, дуже всім вдячний», – каже ветеринар.

В домашніх умовах, розповідає Сергій Орлюк, тримати лелеку важко, бо це хижак. Йому часто потрібне свіже м’ясо. Це не всеїдна пташка, як качка приміром.

«Ми обмежуємо контакт з ними, тільки на медикаменти, якісь маніпуляції медичні і дати їсти, щоб вони боялись людину, не звикали до неї», – додає він.

Ветеринару часто люди приносять багатьох птахів: сов, стрижів, ворон, яструбків, які падають з гнізд. Не так давно, пригадує лікар, йому принесли 18 маленьких стрижів, яких дуже непросто було виходити, це ніби цілий дитячий садок. Але згодом 16 птахів випустили на волю цілком здоровими. Маленькими їх люди плутають з ластівками, а це хижаки, яких важко вигодовувати, вони хочуть дичини.

Що ж до двох лелек, які зараз живуть у ветеринара, вони, з його слів, мають усі шанси полетіти з іншими птахами у теплі краї. Лише трохи одужають – і вперед.

Коли ж ви побачите пораненого чи покаліченого птаха і захочете йому допомогти, ветлікар закликає звертатись до фахівців і не займатись самолікуванням.

Будьте першим, хто прокоментував "Небайдужі люди + вправний ветлікар = врятовані лелеки у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*