Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine

Неформальні заходи для держслужбовців Житомирської області

Неформальні заходи для держслужбовців
Неформальні заходи для держслужбовців

Підвищення кваліфікації державних службовців через неформальну освіту. Чому громадська організація “Центр UA” проводить публічні дискусії у всіх обласних центрах України? Який кінцевий результат буде досягнуто у процесі співпраці громадських організацій із Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади?

Як стало відомо із офіційного сайту Житомирської обласної державної адміністрації,   26 та 27 жовтня в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТИ» представники Житомирщини стали учасниками вироблення нової державної політики.

http://oda.zt.gov.ua/gromadi-zhitomirshhini-stanut-uchasnikami-viroblennya-novoi-derzhavnoi-politiki-u-ramkax-turu-%C2%ABzminiti%C2%BB.html

Відбулися публічні консультації для напрацювань рішень у медичній, освітянській, фінансовій та політичній реформах. Мета заходів – залучити найактивніші спільноти країни до вироблення нової державної політики. Збір та врахування позицій виконавців реформ та тих, на кого ці реформи вплинуть, має стати стандартом роботи виконавчої влади для успішної розробки та впровадження якісних змін. Наша редакція висвітлювала подію, яка стосувалася політичної реформи – зміну виборчого законодавства, на якій різні політичні сили змогли досягти спільного бачення щодо майбутніх змін у цьому напрямку. Наразі зупинимося на іншій, не менш важливій події:  27 жовтня 2017 року Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради спільно з Громадською організацією “Центр UA” та Міністерством фінансів України провели комплексну публічну консультацію для обговорення ключових аспектів забезпечення дієвого контролю за використанням децентралізованих фінансів та залучення громадян до ухвалення рішень з працівниками бюджетних відділів фінансових управлінь райдержадміністрацій, міськвиконкомів та начальниками фінансових відділів об’єднаних територіальних громад.

Ключовими темами для обговорень стали:

  • Які механізми контролю необхідно втілити для гарантування ефективного використання публічних фінансів на місцевому рівні?
  • Як стимулювати створення системи внутрішнього аудиту в органах місцевого самоврядування?
  • Хто повинен здійснювати незалежний зовнішній аудит органів місцевого самоврядування?
  • Як ефективно залучати громадян до розробки та ухвалення рішень?
  • Чому територіальні громади недостатньо використовують інструменти впливу?

 Спікери:

https://centreua.org/people/marta-semeriak/

Марта Семеряк, аналітик політики напряму “Контроль за використанням публічних фінансів” Центру UA.

https://centreua.org/people/anton-kushnir/

Антон Кушнір, аналітик політики напряму “Залучення громадян до розробки та ухвалення рішень місцевим самоврядуванням”.

Для чого проводить публічні дискусії ГО  “Центр UA”?

Громадська організація “Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти та науки України, а також Міністерства фінансів України вдруге вирушила у Всеукраїнський тур “ЗміниТИ: взаємодія заради змін”, щоб зібрати позиції представників найактивніших спільнот Житомирщини для розробки та впровадження системних змін у країні.

 «Саме тому, коли ми дізналися про можливість провести публічну дискусію із фахівцями фінансових управлінь Житомирської ОДА, районних центрів та об’єднаних територіальних громад, то відразу погодилися провести захід на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій», – відповідає комунікаційний менеджер Ольга Голобородько.

 Навіщо Центру проводити неформальні заходи та співпрацювати із представниками громадських організацій?

«Центр досить плідно працює у напрямку підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської області. Наприклад, за 2016 рік в Центрі підвищили кваліфікацію – 2869 осіб, а станом на 01.10.2017 року – 1675 слухачів. До проведення занять залучаються позаштатні викладачі, які працюють за трудовими угодами, серед яких: 3 – професори; 5 – докторів наук; 18 – кандидатів наук; 16 – магістрів державного управління. Однак, слід розуміти, що для розвитку держави та вироблення нових компетенцій у держслужбовців, академічного викладання та тренінгів не вистачить. Саме з цієї причини наш Центр, після відповідного погодження із Житомирською обласною державною адміністрацією та Житомирською обласною радою, прийняв рішення залучати громадські організації для всебічного розвитку слухачів, які підвищують кваліфікацію. Крім того, публічна дискусія передбачає вироблення спільного бачення певної політики, у даному випадку – фінансової, а це означає, що зібрані позиції представників Житомирської області щодо проблем здійснення контролю за використанням публічних фінансів будуть враховані Міністерством фінансів України при розробці державної політики контролю за публічними фінансами», – зазначала керівник Центру Оксана Олексюк.

Чи стане цей досвід співпраці між громадськими організаціями та Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування початком запровадження неформальних методів набуття держслужбовцями нових навичок та компетентностей, ми побачимо пізніше. А редакція Інформаційно-аналітичного видання «Times.Zt»буде й надалі відслідковувати перебіг подій.

Довідка

Станом на 01.10. 2017 року у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій навчання пройшли 1675 осіб

Сергій ЯЦИК

2 коментарів до "Неформальні заходи для держслужбовців Житомирської області"

  1. До відома усі пігулки індивідуально,телебачення живе за рахунок реклами,але така релама,скільки можна рекламувати хвороби?Усі канали з ума зійшли.

  2. А до чого тут Ваш, пані Валентино, коментар?

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*