Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Політичні сили Житомирщини змогли дійти до спільного бачення якою має бути виборча система в Україні

Політичні сили Житомирщини
Політичні сили Житомирщини

27 жовтня в Житомирі в рамках другого етапу всеукраїнського туру “ЗміниТИ” відбувся публічний діалог “ВиБОРИ: нові правила”, під час якого представники регіональних осередків політичних партій обговорили перспективи виборчої реформи в Україні

Свої позиції щодо зміни виборчих правил висловили Юрій Мойсеєв (голова депутатської фракції “Політична партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” в Житомирській міській раді), Владислав Пучич (голова Житомирського обласного осередку партії “Демократичний Альянс”), Віктор Котвицький (політична партія “Рух нових сил Михайла Саакашвілі”) та Микола Череднік (політична партія “УКРОП”).  

Усі представники партій погодилися, що відкриті регіональні списки є оптимальним варіантом для України, який забезпечить відповідальність народних депутатів і перед партією, яка їх висунула, і перед виборцями, які їх обирали.

Однозначно потрібно приймати відкриті списки, це і партійна позиція, і моя особиста. Демальянс був одним з організаторів акції 17 жовтня, в числі вимог якої звучала відповідна вимога, хоча нам і не подобалася вимога укрупнення округів до рівня області, яку передбачав законопроект 1068-2”, – заявив Владислав Пучич.

Я підтримую відкриті списки, тому що тоді виборець буде сам складати рейтинг людей з партії, яку він підтримує, обирати особистостей, яким довіряє і які будуть працювати на наше зростання”, – зазначив Віктор Котвицький.

Юрій Мойсеєв наголосив на важливості зміни виборчої системи також на місцевих виборах, оскільки зараз вона не забезпечує реального представництва громадян: “Місцеві вибори-2015 – це була рейтингова мажоритарка, яка не показала реального волевиявлення людей. Ми про це багато говорили: частина кандидатів, які набрали найбільше голосів у своєму окрузі, не потрапили в раду, тоді як депутатами стали люди, що отримали другі чи треті місця. Не було конкуренції всередині партії, і тепер ми бачимо негативні наслідки по якості роботи в самій раді”.

Для того, щоб нова виборча система дала очікувані позитивні наслідки, її впровадження слід підкріпити обмеженням політичної реклами: “Зараз парламентські партії, які отримують державне фінансування, витрачають суттєву частину коштів на рекламу замість того, щоб витрачати їх на розбудову своєї регіональної мережі. Партії щодо реклами не в рівних умовах, бо це дорого, і треба цю нерівність принаймні пом’якшити, сприяти переходу на дешевші і більш інформативні формати, ніж слогани на бордах чи в телерекламі”, – підкреслив Микола Череднік.

Також учасники заходу підтримали обмеження депутатської недоторканності, але лише в частині, що стосується кримінальних і корупційних злочинів. Представники бізнесу при цьому наголошували на важливості обмежити недоторканність також суддів і прокурорів, розглянути можливість відкликання народних депутатів, що систематично не відвідують засідання парламенту.

На завершення заходу голова ГО “Центр UA” Олег Рибачук підкреслив: “Чинна виборча система була прийнята перед парламентськими виборами-2012 в інтересах Віктора Януковича, щоб “Партія регіонів” змогла утриматися при владі. Нам обіцяли поміняти цю систему на відкриті регіональні списки в 2015 році, обіцяла парламентська більшість у Коаліційній угоді, обіцяв кандидат у Президенти Петро Порошенко, але реально заговорили про це тільки після того, як відбулася акція 17 жовтня на підтримку великої політичної реформи. Наше завдання сьогодні – не дати цю тему знов замовчати і змусити Парламент виконати свою обіцянку. Без цього на виборах 2019 року ми отримаємо гірший склад Верховної Ради і матимемо моральне право звинувачувати в цьому тільки себе”.

До проведення публічної дискусії Громадський рух ЧЕСНО проаналізував роботу депутатів-мажоритарників від Житомирщини.

Житомирську область у Верховній Раді представляють шестеро депутатів. Громадський рух ЧЕСНО зібрав дані про їхню парламентську роботу, щоб виборці могли зробити поінформовані висновки.

Депутати Житомирщини рідко пропускають пленарні засідання (7,6% пропущених засідань за даними електронної реєстрації порівняно з 22,4% по Верховній Раді загалом), але навіть у разі присутності часто ігнорують голосування. Найбільше голосувань пропустив Віктор Развадовський з фракції “Відродження” – 55,2%. Також у більше ніж половині голосувань (54%) не брав участь Володимир Литвин.

Згідно з даними каталогу фігурантів антикорупційних розслідувань ЗМІ, зібраного Громадським рухом ЧЕСНО, двоє депутатів-мажоритарників Житомирщини – Володимир Литвин та Борислав Розенблат – згадувалися в таких розслідуваннях.

Стосовно Борислава Розенблата Національне антикорупційне бюро України веде розслідування про отримання хабаря за зміни в законодавство щодо видобутку бурштину.

Щоб з’ясувати ставлення депутатів до реформаторських ініціатив, Громадський рух ЧЕСНО обрав 7 законопроектів, щодо яких голосували депутати парламенту 8-го скликання: Закон про публічні закупівлі, Закон про добровільне об’єднання територіальних громад, Закон про національну поліцію, Закон стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації, Закон про освіту, Закон про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів і Закон про вибори народних депутатів України. Таблиця голосувань мажоритарників області наведена нижче.

  Депутати-мажоритарники від Житомирщини здебільшого підтримували ці законопроекти. Винятком є медична реформа, за яку не проголосував жоден представник області. Найбільше законопроектів – шість – підтримали Олександр Герега та Володимир Арешонков, найменше – дві – Володимир Литвин.

Аби дізнатись більше про виборчу реформу та потребу запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими регіональними списками, запрошуємо ознайомитись із останніми новинами щодо виборчої реформи на сторінці спільного проекту Руху Чесно і Української правди http://vybory.pravda.com.ua/

 

Тур “ЗміниТИ” відбувається за фінансової підтримки Уряду Швеції, Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою” та Національного демократичного інституту (NDI).

Будьте першим, хто прокоментував "Політичні сили Житомирщини змогли дійти до спільного бачення якою має бути виборча система в Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*