Скандальні вибори в Оліївській ОТГ: кандидати на голову

Скандальні вибори в Оліївській ОТГ
Скандальні вибори в Оліївській ОТГ

Україна в нових виборчих перегонах… чого від них очікувати? Нову владу? Зміни у керівництві? Нову програму? Чи підтасовку результатів, політичні ігри та маніпуляції? Нерідко вибори закінчувалися скандалами, розбірками, судами.

На цей раз великого інформаційного шуму наробило не місто, а що незвично, село на Житомирщині – Оліївка. Преса просто «розривається» від подій, зв’язаними з цими виборами. Хто з кандидатів безсоромно порушив одразу декілька статей із Закону України, а кого політична партія намагається просунути,  «закриваючи очі» усім виборцям на «брудні дії» поза спинами людей? У кого фінансовий інтерес затьмарив розум, а хто домовився з іншими впливовими людьми заради власних інтересів?

Але все по порядку…

Центральна виборча комісія призначила на 29.10.2017 (неділя) перші місцеві вибори, що відбудуться у 202 ОТГ по всій території України. Будуть обиратися  депутати сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. Реєстрація зазначених кандидатів тривала до 4 жовтня 2017 року, а виборчий процес стартував 9 вересня 2017 року. Згідно даних з офіційного сайту Центральної виборчої комісії , за підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4 % усіх виборців України. Зазначена кількість виборців перевищує кількість виборців шести обласних центрів України, зокрема: Тернополя, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців та Чернігова. у Житомирській області вибори пройдуть в 13 ОТГ: Радомишльській та Овруцькій міських, Ємільчинській, Любарській та Пулинській селищних, а також вісім сільських: Брониківській, Піщівській, Словечанській, Курненській, Мартинівській, Соколівській, Глибочицькій та Оліївській об’єднаних територіальних громадах. У ці всі громади об’єдналося 117 сільських, селищних, міських територіальних громад, де проживає 149784 осіб.

Що ж відбувається на Житомирщині, в Оліївській громаді?

Сталося так, що найбільша конкуренція відбудеться в саме в Оліївській ОТГ – по цій громаді було висунуто 10 кандидатів на посаду голови.  За даними порталу об’єднаних громад України населення Оліївської громади складає 6819 чол., до її складу входять Оліївка (1800 чол) , Кам’янка (602 чол), Троковичі (1824 чол), село Піщанка (394 чол), село Світин (397 чол), село Довжик (611 чол), село Новоселиця (55 чол), село Сонячне (541 чол), село Некраші (595 чол). Згідно першого розділу, статті 2 Закону України «Про місцеві вибори» вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища, територія утвореної відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” об’єднаної сільської, селищної територіальної громади.

До Оліївської об’єднаної громади буде обрано 26 депутатів сільської ради та голову, вибори відбуватимуться 29 жовтня 2017 с 08.00 – 20.00. На даний момент є 10 кандидатів, причому вісім із них не прив’язані до жодної політичної партії, також, серед них є діючі сільські голови:  Рубан Наталя Іванівна, діючий голова Троковицької сільської ради; Скок Михайло Ілліч – діючий голова Оліївської сільської ради та Петрук Валерій Митрофанович  – голова Кам’янської сільської ради.

Персоналії…

Джерело фото: http://nru-zt.com.ua/2017/10/20/2075/

Климчук Микола Іванович  – пенсіонер. Висувається від  партії«Народний рух України». В минулому був секретарем Кам’янської сільської ради. Був судимий за  корупційні правопорушення з землею. Відвідує всі збори з виборцями.

Коротко про справу: 19 грудня 2013 року кандидата було засуджено Житомирським районним судом Житомирської області за ч. 2 ст. 368, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 70, ст. 75, 76 КК України до 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати адміністративно-господарські посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки без конфіскації майна з іспитовим строком 2 роки. Тобто випробувальний термін 2 роки.

І от постанова суду: за період іспитового строку до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, виконував обов’язки, покладені на нього судом, іспитовий строк закінчився 19 грудня 2015 року. Все чесно та справедливо: віддав борг державі.

Нарижних Віктор Іванович – афганець. Відвідав збори з виборцями в с. Троковичі та с. Оліївка. На інші запрошення комісії не реагував. На зборах звернувся до виборців з проханням підтримати кандидатуру В.М. Петрука.

Даний кандидат має будівельний бізнес, зокрема його ТОВ «Миротворець Житомирщини» було створено 25.05.2012 року із статутним капіталом 1200 грн. Зв’язки даної компанії  представлені на інфографіці:

 

Петрук Валерій Митрофанович  – голова Кам’янської сільської ради. Не веде активної агітації, виступає лише на зборах з виборцями. Представляв інтереси батька Цимбалюк – земельного латифундиста.

http://silske.org/glavnaya/1482-kamyanka-perspektiv-u-obyednanni-ne-bachit.html

Судячи  з декларації кандидата, його сім’я з шести осіб проживає у квартирці площею 21,7 квадратних метрів, при цьому у власності родини – 30 (!!!) земельних ділянок, з яких 23 у власності пана Валерія. Переважна більшість ділянок набута у 2014 році з 18 по 26 червня… Цікаво як саме Валерій Митрофанович використовує землю?

Петрук Володимир Володимирович – з м. Бердичів, що не відноситься до Оліївської ОТГ. Не був присутній на зустрічах. Не веде агітаційну роботу. Побутують чутки, що політ.технологи спеціально запросили цього кандидата для «розпорошення» голосів.

Романчук Олександр Володимирович – член партії Блок Петра Порошенко (на зустрічі з виборцями саме так його представляла голова ТВК). На вибори йде як самовисуванець. Має дві вищи освіти: фінансову та правову. Веде досить потужну агітаційну компанію, за якою ГО «Опора» вже зафіксувала порушення виборчого законодавства. Підтримку політичної партії не приховує. Всі агітаційні матеріали виготовлені без вихідних даних, що є порушенням декількох статей Закону України «Про місцеві вибори».

Романчук Олександр Володимирович ймовірно вміє виконувати кілька справ одночасно, інакше як йому вдається бути директором таких організацій: ГО “ЖИТОМИРСЬКА АСОЦІАЦІЯ СММП”, ГО “ХМІЛЬНИКИ”, ТОВ “ПІЛГРІМ”, ТОВ “ЄВРООРГАНІК-ЖИТОМИР”;  співзасновником  ГО “ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЗАВОДЧИКІВ ВОВКОДАВІВ “ВОВКОДАВ”?

Рубан Наталія Іванівна – діючий голова Троковицької сільської ради. Не бере участі в агітації. Її декларація не така багата на земельні ділянки: лише 4 у Наталії Іванівни та 3 – у її чоловіка. Проживає сім’я у приватному будинку площею 57,4 квадратних метри.

Скок Михайло Ілліч – діючий голова Оліївської сільської ради. Працював головою 16 років, був випадок, коли заявляв, що більше брати участь у виборах не буде. Не веде активної агітації, виступає лише на зборах з виборцями.

http://silske.org/uploads/posts/2016-04/thumbs/1460807348_img_0626.jpg

Задекларовано 8 земельних ділянок, 7 з яких у власності кандидата. Цікаво, що земельні ділянки доволі немаленькі і розміщені у різних населених пунктах. Найбільша земельна ділянка у розмірі 4 гектари  знаходиться у Новограді-Волинському. Див. декларацію

Тищенко Микола Володимирович – самовисуванець. Народився у с. Піщанка, на даний момент проживає у с. Троковичі. Все життя жив у селі, і хоче розвивати сільське життя. Будівельник, працював в Оліїївському Будинку культури та в Оліївській школі. Веде активну агітацію, бере участь у дебатах та заходах. Не має партійності.

Щербина Ігор Миколайович – самовисуванець. З’явився на двох зборах в с. Світин і с. Некраші. Бажання стати головою обґрунтовує потребою працевлаштування. Дійсно, десь де треба заробляти гроші…

Трохимчук Світлана Миколаївна – секретар Оліївської сільської ради, народилася в с. Мала Гумча.

http://silske.org/glavnaya/1393-oliyivka-ditsadok-ta-muzichna-shkola-na-plani-foto.html

Тривалий час працювала землевпорядником, але набула всього 6 земельних ділянок невеликої площі.  Див. декларацію.

Вибори до Оліївської ОТГ викликали справжній ажіотаж серед жителів громади, мешканці у шоці, адже такого ще не було. Ходить багато чуток про ймовірні спроби фальсифікації результатів голосування, про порушення виборчого законодавства під час реєстрації кандидатів. Також кажуть, що кандидати обіцяють за голоси 1500-2000 грн, зараз навіть на стовпах розміщена інформація про штрафи за купівлю та продаж голосів.

Також селян дуже насторожує факт появи «двійника», більшість підозрюють, що тут також присутні способи «перетягування» голосів. Дійсно, виборчий процес дуже насичений подіями, можна очікувати чого завгодно, що не дивно, бо у багатьох кандидатів є фінансовий інтерес, який викликають як і землі громади, так і той самий завод «Kromberg & Schubert», тобто, є за що поборотися. Будемо сподіватися на позитивне, спокійне та справедливе завершення виборів.

Катерина МАЧУЛЬСЬКА

2 коментарів до "Скандальні вибори в Оліївській ОТГ: кандидати на голову"

  1. Обычные помои предвыборные,там только одному человеку можно отдать голос и доверить ,это нынешнему председателю Олилиевского Сельского совета Скок Михаил Ильич,остальные отработанный материал и лишь только свои интересы.

  2. Це за які такі заслуги потрібно віддати голос за Скока? Жителі сіл іншої думки – що саме Скок М.І. відпрацьованний матеріал.Серед всіх тільки за одного віддала б голос- за Тищенка Миколу.Чесна,порядна людина.Скажете цього мало, що, як кажуть,хороша людина це не професія? А я вважаю,що це найважливіші якості, зараз це так рідко зустрічається.
    А він людина принципова,має твердий характер. Не святі горшки ліплять. Підбере команду професіоналів і буде добрим сільським головою. Бо порядна людина завжди оточує себе порядними людьми.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*