Ні обіцянок, ні податків: «Епіцентр» в Житомирі працює на краденій землі

Нещодавно у Житомирі зі скандалом відкрився гіпермаркет «Епіцентр». Це сталося у період карантину. В той час, коли усі магазини, крім продуктових, в місті змушені були закритися, щоб не допустити поширення коронавірусної інфекції, «Епіцентр», який торгує будівельними матеріалами, відкрився. 

Пізніше стало відомо, що проти гіпермаркету порушено кримінальну справу та складено адмінпротокол за порушення карантину. Проте справа не лише у порушенні карантинних заходів, а й в тому, що «Епіцентр» побудований без жодного дозвільного документу. 

 ГО «Громадська оборона» зробила кілька запитів до Житомирської міської ради і з’ясувала, що ТОВ «Епіцентр» та ПАТ «Нова лінія» не зверталися до Департаменту із заявою щодо отримання містобудівних умов та обмежень за адресою: м. Житомир, шосе Київське 4/2, договір на оренду земельної ділянки 3, 5 га – не складали, громадські обговорення відповідно до постанови КМУ – не проводилися, проєктна документація на будівництво до Житомирської міської ради – не надавалася. Тобто 3,5 га ніяким чином не зареєстровані на ТОВ  «Епіцентр», але гіпермаркет там побудований, і спокійно собі займається торгівлею.

 Також було звернення до головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, з якого стало відомо, що земельна ділянка в 3, 5 га, якою користуються ТОВ «Епіцентр» та ПАТ «Нова лінія», є комунальною власністю, дозвіл на те, щоб зірвати покрив землі, який був заражений нафтою, їм не надавали: 

«На момент перевірки спеціальний дозвіл Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки на загальну площу 2,00 га ПАТ „Нова лінія“, не отримано, що є порушенням ст. ст. 168, 211 Земельного кодексу України. Спеціальний дозвіл Головного управління Держгеокадастру у Житомирський області на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки у ПАТ „Нова лінія“, відсутній, що у відповідності до ст. 1 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель“ свідчить про факт невиконання умов зняття, збереження і нанесення родючого шару ґрунту на земельній ділянці загальною площею 2,00 га».

Таке самовільне зняття земельної ділянки заподіяло шкоду в розмір майже 522 тисячі гривень:

«На правопорушника складено адміністративний протокол, але під час розгляду справи були встановлені обставини, що підпадають під дію пункту 8 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення: обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, а саме встановлено факт самовільного зайняття земельної ділянки, внаслідок чого заподіяно значну шкоду у розмірі 521556,29 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян».

Заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр» Дмитро Байдюк обіцяв, звертаючись до депутатів, що гіпермаркет буде справно сплачувати податки, а ще дозволить місту заробляти кошти: «Ми є тими інвестором, який дасть можливість місту не отримувати субвенцію, а заробляти кошти. Ми надаємо 350 робочих місць, ще 50-60 місць для постачальників. Надходження по податку тільки з фізичних осіб буде складати орієнтовно 11-13 млн грн, з яких власне міська рада буде отримувати мінімум 7-8 млн грн. Крім того, ми сплачуємо податок на нерухомість, який буде складати орієнтовно 850 000-1 млн». 

Але за оренду землі, звичайно ж, ніхто не платить, і про сплачені податки можна тільки мріяти.

 У міськраді знають про незаконне будівництво, але там певні, що цим повинні займатися в ДАБІ:

 «Коли „Епіцентр“ сказав, що буде відкриття, я закликав житомирян не йти до „Епіцентру“, бо карнитин один для всіх, він не може працювати, бо маленький бізнес стоїть. На момент карантину була окрема постанова Кабінету міністрів, яка дозволяла продавати „Епіцентру“ засоби дезінфекції, але ми бачимо, що вони торгували абсолютно різними товарами. Вони зверталися з проханням надати земельну ділянку в оренду до сесії міської ради, але земля на даний час не була передана в оренду, не було зроблено технічної документації по землі, вони не зверталися на отримання дозволу будівництва в ДАБі, тобто в них немає зовсім ніяких документів. Є ДАБІ, які повинні контролювати, і на момент карантину всі перевірки заборонені».

Зараз усі ці матеріали справи передали до слідчого управління Головного управління національної поліції у Житомирській області для відкриття кримінального провадження. 

3 коментарів до "Ні обіцянок, ні податків: «Епіцентр» в Житомирі працює на краденій землі"

  1. Слава богу що відкрився Епіцентр!
    Вичистили заражену нафтопродуктами ділянку!
    Ну, а Олді хай краще повчиться як треба правильно працювати.

  2. Слава богу що відкрився Епіцентр!
    Вичистили заражену нафтопродуктами ділянку!
    Ну, а Олді хай краще повчиться як треба правильно працювати.

  3. Є така професія – активіст. В Житомирі вони ще й хабарі беруть за нестворення перешкод в діяльності (торішня гучна справа з Олевським лісгоспом). Жодним чином не захищаю Епіцентр, але ж його діяльність, найімовірніше, дууууже турбує інші будівельні супермаркети. Деякі з них активно будуються в центрі міста і теж би залюбки відкрилися, якби добудувались. А так Епіцентр відкусить значний шматок від колись їхнього прибутку. І хто такі ”малий бізнес” в продажу будівельних матеріалів? Купи-продай? При СРСР таких притягали за спекуляцію. Теж мені, бізнесмени. І насамкінець особиста історія: на вхідних дверях зламалась вхідна ручка. Водночас в мене з’явився особистий товар ”першої необхідності”. В колеги на роботі потік бачок унітазу, то саме.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*