Нова монетарна політика: житомиряни готові стати мільйонерами (ОПИТУВАННЯ)

З 1 жовтня з обігу буде повністю вилучено монети номіналом у 1, 2 та 5 копійок. Такі дрібні гроші більше не будуть платіжним засобом в Україні.

Натомість з 25 жовтня поточного року буде введено найбільшу купюру, номіналом у 1 000 гривень. Журналісти Times.ZT вирішили поцікавитися у житомирян, що вони думають стосовно таких змін та чи обмінювали дрібні монети на монети та банкноти інших номіналів. Також ми дізналися, як жителі Житомира ставляться до заокруглення (у чеках) сум для безготівкової оплати:

  • «Все залежить від цін, які виставлятимуть продавці. Якщо передбачатиметься розрахунок копійками, то звичайно це буде незручно. Але якщо на прилавках округлять вартість продукції, товарів та послуг, то це дуже розумне рішення. Навіть гаманець буде легшим. Щодо мене, то дуже часто користуюся безготівковим розрахунком, тому такі зміни вважаю не суттєвими. Монети до банку не здавала, бо вже 2 роки не маю в обігу таких дрібних грошей. Я стараюся їх уникати. А щодо виходу банкноти у 1 000 гривень — вважаю, якщо відкладати гроші, то це корисно і набагато зручніше, ніж зберігати пачки купюр по 100-200 чи навіть 500 гривень. Не стикалася із заокругленням сум у чеках, а можливо просто не звернула не це уваги. Це для мене не грає великої ролі», — розповіла вчителька Ірина.
  • «Нейтрально відношуся до таких змін, бо монети зараз практично знецінені. Навіть за 1 гривню не можна нічого купити. Дрібні монети номіналом у 1, 2 та 5 копійок вже двічі здавала на переробку. Підвищення цін так чи інакше є і буде, тому навіть випуск кюпюри у 1 000 гривень не може суттєво змінити стан на ринку. Суми в чеках вже давно заокруглювалися, проте раніше це було неформально. Я вважаю, що це ніяк не вплине на покупців», — поділилася Наталія, що наразі тимчасово безробітна.
  • «Я погано бачу, користуюся окулярами, тому, що набито на монеті, навіть відрізнити не можу. Добре що дрібні монети вилучають з обігу, але те, що випускають монети номіналом у 1 та 2, а незабаром ще й 5 та 10 гривень, мене дратує. Купюра 1 000 гривень зараз мало чого вартує, тому я схвалюю такі зміни. А округлення сум, це вже ні для кого не новина», — зазначив пенсіонер Францискульс.
  • ” До вилучення дрібних монет ставлюся позитивно, проте здавати на переробку не збираюся. Через 70 років такі монети будуть дороговартісними. Навіть якщо у мене і є 5-10 гривень дрібними, то це безкорисно їх здавати, бо втратиш більше часу, а ніж отримаєш користі. Я вважаю, якщо, наприклад, заберуть з обігу копійки на загальну вартість у мільярд гривень і на цю ж суму введуть купюри по 1 000 гривень, то нічого страшного в цьому немає. Але якщо надрукують мільярд чи навіть два, банкнотами номіналом у 1 000 гривень, то це призведе до інфляції. До округлення сум у чеках теж ставлюсь нормально. Як на мене, то хай взагалі б заокруглювали до1 гривні«, — порадив підприємець Ярослав.
  • «Ставлюся до цього більше позитивно, аніж негативно, тому що в гаманці дрібні монети займають зайве місце. Дрібні гроші ще не здавали, але активно збираємо всі дитячі скарбнички та плануємо якнайшвидше це зробити. Інфляція завжди загрожувала українцям, куди ж без неї. Це не новина, були часи, коли люди розраховувались мільйонами і нічого, пережили. Коли будуть округляти суму у чеках, то це полегшить підрахунок загальної вартості покупки. Я вважаю, що для покупців це не буде проблемою, бо часто на касах у продуктових магазинах копійки навіть не просять», — сказала Ольга, яка зараз перебуває в декреті. 
  • «Я вважаю, що вилучення дрібних монет піде на користь як покупцям, так і продавцям. Такі зміни передбачають спрощення операції підрахунків, то чому б і ні. На переробку монети не здавала, бо 1-2 копійки давно вже не бачила і не маю. А стосовно монети номіналом у 5 копійок, то нещодавно по телебаченню переглядала, що вона дуже корисна. Через свої розміри монета ідентична до різновиду шайби, а виготовлена вона з такого металу, що має вищу якість. Такі шайби коштують близько 50 гривень, тому не поспішайте здавати монети по 5 копійок. Для України, перш за все, корисна стабільність, а введення в обіг банкноти у 1 000 гривень — це навпаки, дестабілізує економічну ситуацію. Суми в чеках вже даво заокруглюються, хоч і неформально. Я таке сприймаю нормально», розповіла Тетяна, яка працює інженером.

Будьте першим, хто прокоментував "Нова монетарна політика: житомиряни готові стати мільйонерами (ОПИТУВАННЯ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*