INNA BILA
IT LAB STUDIO
HOVER

Нові депутати Бердичівської райради: що вони робитимуть? (ВІДЕО)

Still1212 00000 3 777x437 - Нові депутати Бердичівської райради: що вони робитимуть? (ВІДЕО)

Вони готові до роботи, щоправда, в чому вона полягатиме, ще й самі достеменно не знають. В Бердичівському районі новообрані депутати 8-го скликання зібрались на першу сесію. Голова територіальної виборчої комісії Анастасія Дубінська повідомила: з понад 130-ти тисяч виборців участь у виборах взяли трохи більше 47-ми тисяч людей. Як результат, до роботи приступає 42 районні народні обранці.

Найстарший з депутатів 1949-го року народження Олександр Колібаба зачитує текст присяги.

Посвідчення вручають присутнім депутатам, їх на сесії 39 з 42-ох. До заповітної книжечки – шматочок короваю.

Тепер вони вступають у повноваження остаточно. Обрали тимчасову президію, затим – секретаріат і лічильну комісію.

Але чим же будуть займатися депутати цього скликання? В інтерв’ю  пояснюють, як розуміють свою подальшу роботу.  Закон, мовляв, каже: їхня діяльність стосуватиметься спільного майна комунальної власності.

«Те майно, яке на сьогодні не передано в громади, не передано на баланс інших рад, фактично залишилося спільним майном усіх громад уже нового Бердичівського району. Якраз на сьогодні це є основна функція районної ради», – каже Софія Томашевська, депутат Бердичівської районної ради.

Село Скраглівка, яке об’єдналось з Бердичевом, зазначає депутат Томашевська, теж має право на частку комунального майна, яке розділено між 4-рма громадами в рівних долях. Майно ж Андрушівського і Ружинського районів, які увійшли до складу нового Бердичівського району, фактично передано тамтешнім громадам.

Проектом закону України про діяльність районних рад, каже Софія Томашевська, передбачалося їхнє державне фінансування.

«Попередньо у проекті закону говорилося про фінансування з державного бюджету. В яких об’ємах я не готова сказати. Але скажу одне, що у Бюджетному кодексі поки що ніяких змін я не бачила стосовно передбаченого фінансування на утримання новоутворених районних рад», – каже вона.

З чого фінансуватиметься робота районної ради не готовий сказати і депутат Віталій Верещак. Бердичівлянин займається бізнесом в Андрушівці та Ружині, тому, каже, знає про стан справ в новому районі. Упевнений, що  раду як контролюючий орган потрібно зберегти.

«На сьогодні нема законодавчої бази, яким чином буде формуватися бюджет, і все на світі. Районну раду у тому відношенні, що конкретно як контролюючий, направляючий, як перерозподіл інвестицій державних – у цьому аспекті я бачу. Що з цього буде – почекаємо», – говорить Віталій Верещак, депутат Бердичівської районної ради.

На сесії зазначили: більша половина з нових депутатів стали ними вперше. Що входитиме в їхні повноваження ще не зовсім розуміють. Але приступили до роботи в очікуванні знайти пояснення в новому законодавстві.Будьте першим, хто прокоментував "Нові депутати Бердичівської райради: що вони робитимуть? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*