Новобудови у селі: на Бердичівщині їх активно відкривають і будують (ВІДЕО)

У Райгородоцькій громаді відкрили сучасну амбулаторію, ЦНАП та поліцейську станцію. Працюватимуть вони для 7,5 тисяч населення ОТГ.

«Нова амбулаторія з житлом для лікаря. Ми очікуємо, що один з двох лікарів, який декларує наших жителів, буде тут проживати і працювати», – розповідає Максим Самчик, голова Райгородоцької громади.

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини побудована в рамках президентської програми «Велике будівництво» на суму понад 9 мільйонів гривень. Із місцевого бюджету виділили 10 % від суми – 905 тисяч гривень, каже голова громади. Роботи довкола зробили за власні та спонсорські гроші. На появу цього сучасного об’єкта чекали більше року.

«В першу чергу – це профілактика всіх захворювань, щеплювальна робота, догляд і нагляд за дітками маленькими і надання якісної і швидкої медичної допомоги, всі послуги, які можуть надаватись на первинному рівні», – розповідає Оксана Палій, директор Райгородоцького Центру ПМСД.

Тут працюватиме терапевт, лікарка загальної практики сімейної медицини, 4 медсестри.

«Наша амбулаторія обслуговує до 3 тисяч населення. На сьогодні десь 1800 людей задекларовані в амбулаторії. Продовжуємо далі цю роботу», – додає вона.

Новий ЦНАП у Райгородку реалізований спільно з Програмою покращення якості надання адмінпослуг для населення «U-LEAD» за півтора мільйони гривень. Максим Самчик каже: тут надають 157 адміністративних послуг, мають віддалені робочі місця у 9-ти старостинських округах. Із місцевого бюджету на установу виділили 1 мільйон 100 тисяч гривень плюс донорської допомоги 235 тисяч. У громаді зробили проект для додаткового фінансування ЦНАПу на 11 мільйонів гривень для подальшого його розвитку.

«Ми хочемо колишній будинок культури, який є центром, оснастити обладнанням додатково для того, щоб видавати паспорти, реєструвати автомобілі, юридичних і фізичних осіб, речові права на майно і земельні ділянки. Тут у майбутньому буде офіс Райгородоцької громади», – говорить Максим Самчик.

Нова поліцейська станція обійшлася у 150 тисяч гривень. Кошти меценатські. Тут працюватиме дільничний, а згодом офіцер громади. Нардеп допоможе придбати для нього автівку за 600 тисяч від держави.

«Приємно знаходитись в сучасній поліцейській станції, яка є в області вже 42. Будуть працювати з тими, хто порушує закон, направлені будуть на профілактику, превенцію, роз’яснювальну роботу, роботу з дітьми», – каже Юрій Олійник, начальник ГУНП в Житомирській області.

Із Райгородоцької громади їдемо у Швайківську. Тут державним коштом побудували дорогу між Демчином і Малосілкою.

«Дорога, протяжністю 5 км, 48 мільйонів. Ми не задіяли жодної гривні із місцевого бюджету. Дякую за підтримку ОДА, нардепу Кицаку за постійну підтримку і співпрацю і всім головам ОТГ, вони у нас найкращі. У нас мета одна: задля людей, для людей, для розквіту рідної бердичівської землі», – каже голова Бердичівської РДА Людмила Димидюк.

Голова громади пан Габріел вдячний, що влада почула його населені пункти і подарувала людям сучасну дорогу.

«Подарили нашій ОТГ таку чудову дорогу. Я чесно, переповнений емоціями. Хотів би, щоб в кожному селі нашої громади були аналогічні дороги», – каже Габріел Мкртчян, голова Швайківської ОТГ.

У тій же Швайківській громаді кипить робота у селі Слободище. Тут на осінь хочуть відкрити дитячий садочок. Ремонт в рамках тієї ж президентської програми триває. Очільник області роботами у громаді задоволений.

«За 30 років незалежності ніхто ніколи дороги там не робив і, напевно, не зробив би. Вони отримали нову дорогу, а от в іншій громаді бачимо садочок, який ми хочемо 1 вересня, дасть Бог, ввести. І з навколишніх сіл сюди будуть довозити діток, 60 дітей зможуть кайфувати в новому садочку», – говорить Віталій Бунечко, голова Житомирської ОДА.

 Поява соціально-важливих об’єктів, упевнені обласні і місцеві представники влади, дасть змогу жити у селах комфортно.

Будьте першим, хто прокоментував "Новобудови у селі: на Бердичівщині їх активно відкривають і будують (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*