«Нульове» розмитнення авто планують скасувати | Times ZT

«Нульове» розмитнення авто планують скасувати

Незважаючи на те, що воєнний стан все ще триває, у Верховній Раді пропонують скасувати запроваджене під час війни «нульове» розмитнення автомобілів. Таке рішення пояснюють великими чергами на кордоні, які заважають проїзду транспорту із зброєю та гуманітарними вантажами.

«Оформлення нових транспортних засобів об’єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами: спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами», – пояснив у своєму Телеграм-каналі заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

До того ж, законодавство ЄС не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних чи інших пріоритетних вантажів, тому вирішити цю проблему інакше – неможливо.

Про скасування «нульового» розмитнення йдеться в Законопроекті 7311 від 24.04.2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків та зборів у період військового, надзвичайного стану», який розробив комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики під головуванням Данила Гетьманцева. 

Законопроект пропонує виключити з Митного кодексу України статтю 9-11 Прикінцевих положень щодо безмитного ввезення транспортних засобів, що унеможливить «нульове» розмитнення. 

Таким чином, після того, як цей законопроект буде підтриманий, при ввезенні автомобілів через кордон, знову потрібно буде сплачувати ввізне мито, акцизний податок та ПДВ.

Нагадаємо, відновили прийом практичних іспитів у сервісних центрах МВС.

Будьте першим, хто прокоментував "«Нульове» розмитнення авто планують скасувати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*