coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager

Очне VS дистанційне: як навчаються житомирські школярі під час війни 

У Житомирі стартував новий навчальний рік. Уже два тижні школярі навчаються під час війни. Усі алгоритми дій – відпрацьовані, укриття – підготовлені. Проте деякі сім’ї все ще визначаються з формою навчання, адже з одного боку очно – дозволяє дитині навчатися в звичному режимі, бачитися з однокласниками та засвоювати матеріал більш ефективно, а з іншого боку – дистанційне навчання, до якого більшість звикла ще з часів карантину.

Як зазначила заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко в коментарі «Times.ZT», сьогодні переважає дистанційне навчання, проте є чимало тих, хто досі не визначився з формою навчання:

«Щодо форми навчання – батьки з цим питанням нехай звертаються до своєї школи, бо вони знають колектив, вчителів, адміністрацію закладу. Ми просили батьків – визначтеся до 15-20 вересня щодо форми навчання. В першу чергу тому, що є значна різниця в розкладі між очною формою та дистанційною, відповідно, вчителі готують розклад вичитки предметів, встановлюється тарифікація».

За словами Ковтуненко, якщо є сумніви щодо форми навчання, то краще йти на очну форму, бо перейти на дистанційне навчання – простіше. Це пов’язано з тим, що дистанційне навчання немає обмежень по кількості учнів та немає обмежень для поділу класів. 

«Треба ще пам’ятати про зміни. Зміни у нас зараз залежать від того, яка місткість укриттів в кожній школі. Якщо у нас в закладі передбачене велике укриття, то там мова про зміни не йде, але якщо це невеликий заклад з обмеженою кількістю місць в укритті, то тут вже доцільно зробити зміни, бо найголовніше питання зараз – безпека дитини в школі під час війни», – додає вона.

У департаменті освіти зазначають, що вибір форми навчання, насправді, залежить не тільки від глобальних питань – коронавірус чи війна, а і від деталей: скільки дитині добиратися до закладу, чи можуть батьки супроводжувати дитину, чи зможуть батьки забирати малечу зі школи. Проте варто пам’ятати, що зараз в навчальний процес «втручається» повітряна тривога та необхідність спускатися в укриття. 

«Сьогодні абсолютно змінилися підходи, над якими ми працювали. Раніше у нас одяг був в гардеробах. Зараз є необхідність, щоб він був під рукою учнів, бо осінь-зима – час, коли теплий одяг дуже потрібен в укритті. І кожна школа зараз відпрацьовує алгоритми дій, щоб за 7 хвилин дістатися укриття. І це має бути настільки відпрацьовано, щоб діти не повторювали дії за вчителем, а знали напам’ять кожен крок. На жаль, така сьогоднішня реальність», – підсумувала Ковтуненко.

Наразі 22 укриття в школах Житомира – готові до використання, 23-те готується. Також 5 закладів освіти заключили договори з підприємствами та релігійними громадами, де є укриття. І ще 5 закладів, які не мають укриттів, з 1 вересня почали навчання на базі інших міських шкіл. 

Нагадаємо, навчання та війна: що має бути в рюкзаку школяра.

Будьте першим, хто прокоментував "Очне VS дистанційне: як навчаються житомирські школярі під час війни "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*