«Одних за рахунок інших» Міська влада позбавляє права на існування Житомирський інститут університету «Україна»

Житомирська міська рада не продовжила договір оренди приміщення Житомирському економіко-гуманітарному інституту університету «Україна», який знаходиться у Житомирі за адресою Велика Бердичівська, 52. Тепер приміщення хочуть використати для навчання дітей Житомирської ОТГ. 

Директор Житомирського економіко-гуманітарного інституту університету «Україна» Катерина Шафран підозрює, що таким чином міська влада намагається не просто забрати будівлю, а взагалі знищити інститут:

«Ця ситуація триває другий рік поспіль, і скажу відверто, це впливає на імідж інституту, на його роботу в цілому, адже досить складно працювати в умовах, коли тебе виганяють і просто ти не знаєш, що робити. Це питання виникло ще минулого року. Були перемовини міської влади з ректорами державних вузів стосовно того, чи заберуть наших студентів. Мене це обурило, було неприємно, що за моєю спиною кудись влаштовують моїх дітей. На сьогоднішній день знаю кожного нашого студента, які в них проблеми, і намаюся завжди піти їм на зустріч та допомогти» .

Крім того Катерина Шафран спростувала коментар заступниці директора департаменту освіти Житомирської міськради Світлани Ковтуненко щодо орендної плати:

«Зараз „б’ють“ на те, що у нас пільгова оренда, і це не вигідно для міста. На сьогоднішній день ми сплачуємо 42 тис грн в місяць. І те, що я прочитала в коментарях Світлани Ковтуненко, що місто нам здає за 1 грн кв. метр, це не відповідає дійсності.

В 2015 році була інспекція навчальних закладів, яку ми успішно пройшли і довели, що маємо право на існування. Всі житомиряни знають, в якому стані ми прийняли цю будівлю. З 2004 по 2007 рік тут відбувалася реконструкція та капітальний ремонт, це обійшлося в чималу суму, більше 2 млн. грн. А тепер у нас хочуть цю будівлю забрати для ліцеїстів 23 гімназії. Так, у нас не багато студентів, зараз це близько 300 студентів, серед них є діти з інвалідністю. Університет існує вже 20 років, його задумка — рівна освіта та можливості для всіх. Я розумію, що дітям з 23 гімназії десь потрібно вчитися, але допомагати одним за рахунок інших неправильно. У нас, що не діти, їм не потрібно вчитися? Тут так само навчаються діти Житомирської ОТГ та працюють люди».


Також директорка зазначила, що попри те, що Житомирська міська рада не допомагає з пошуком нової будівлі, інститут «Україна» зробить усе можливе аби не перестати існувати:

«Договір оренди завершується 20 грудня, часу обмаль. Міська влада інших приміщень не пропонувала. Я думаю, що це не просто хочуть забрати будівлю, хочуть знищити інститут. Але ми не перестанемо існувати, я як керівник, прораховую, де ми будемо». 

Заступниця директора департаменту освіти Житомирської міськради Світлана Ковтуненко зазначила, що приміщення не забирають, а просто попереджають, що департаменту освіти воно потрібне:

«В оренді університету не відмовлено. Це попередження, що департамент освіти прагне використовувати дане приміщення, щоб здійснювати освітню діяльність. Дійсно інститут „Україна“ не сплачує оренду в розмірі 1 грн, вони сплачують набагато більше. Я знаю, що керівник закладу була на прийомі в заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марії Місюрової. Але зараз комунікації між ними не відбувається, просто поширюється інформація по ЗМІ. Але ця проблема має обговорюватися між керівником цього навчального закладу і міською радою, а не зі ЗМІ».

В міські раді, як з’ясувалося, ніякої роблеми в цій ситуації не вбачають. І навіть готові десь щось «шукати». Потрібно лише попросити. 

«Ви повинні розуміти, що це приватний університет. Ми будемо розглядати питання, щоб допомогти університету знайти інше приміщення, будемо шукати їм місце по Житомиру. Вже є деякі варіанти, якщо університет звернеться до нас, ми їм запропонуємо ці варіанти. Нам потрібне це приміщення тому, що дітям з 23 гімназії немає де навчатися, вони вчились просто в стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка. Інституту „Україна“ ми повідомили про намір не продовжувати оренду, а якщо потрібно буде ми будемо сприяти, щоб знайти їм нове приміщення», — зазначила заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марія Місюрова..

Будьте першим, хто прокоментував "«Одних за рахунок інших» Міська влада позбавляє права на існування Житомирський інститут університету «Україна»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*