Олег Грамотенко: «Безплатний громадський транспорт у Житомирі – фантастика?» | Times ZT

Олег Грамотенко: «Безплатний громадський транспорт у Житомирі – фантастика?» ПР

Під’їжджає новенький автобус. Чомусь вони тут завжди, як нові… Сідаю, мені тут недалеко, зупинок 5 проїхати. Запитую: як заплатити? А мені кажуть, що міський транспорт… безкоштовний! Всередині добре: зручні сидіння, прохолода (працює кондиціонер) і комфорт. Як же це може бути безкоштовно?..

Насправді все так і є. Тільки країна – не Україна, а Естонія. Я народився у Таллінні і періодично сюди прилітаю. Тут мені добре думається, а звичайна чашечка місцевої кави дає натхнення для роботи. Кілька місяців тому, коли Володимир Зеленський перемогою на президентських виборах вселив у народ віру в те, що і Україна, і улюблений Житомир теж можуть жити, як у Європі, – я знову відвідав цю країну, це місто і цю кав’ярню. Вирішив уточнити: чи справді тут ще досі безкоштовний проїзд в автобусах, тролейбусах, трамваях? Так!!! Але як вони це зробили? І чому цього немає у Житомирі?

Те, про що я дізнався, стало поштовхом до найсерйознішого вчинку в моєму житті. Мене запалила ідея – зробити Україну і Житомир частиною цієї європейської цивілізації. Я вже 5 років намагаюсь запровадити європейські цінності тут, у нашому місті. Без грошей це, звичайно, зробити неможливо. Застосувавши свою вищу економічну освіту, я почав працювати у напрямку залучення фінансів з Європи для будівництва сонячної електростанції. Кілька років безплідних спроб і… у мене вийшло! Моя компанія «Tesla Energo» побудувала першу промислову сонячну електростанцію на Житомирщині: Ганську СЕС.

15 мегават електрики в сонячний день щогодини надходять у Бердичів та забезпечують частину його потреб! Тобто, Бердичів вже можна назвати «зеленим» містом, що працює від альтернативних джерел енергії, які не забруднюють нашу природу. Що це дало нашій області? Сотню робочих місць, мільйонні надходження в місцевий бюджет від оренди землі, податки та соціальні проекти. Думаєте, це все? Ні! «Tesla Energo» вже будує нові сонячні станції у Любарському та Хорошівському районах. А на черзі ще декілька подібних об’єктів.

Продовжуючи діяти таким же чином, я за два роки залучив в нашу область 120 млн. євро і веду будівництво 6 промислових сонячних електростанцій. Це більше, ніж усі разом узяті інвестиції в наш регіон за 5 років!

А тепер уявіть собі картину: на даху вашої багатоповерхівки також можна побудувати сонячну електростанцію та підвести в вашу квартиру «сонячну» електроенергію. Удень Ви могли б користуватися електроенергією від сонця, а увечері та вночі – з міської мережі. Наскільки це було б вам цікаво? Це питання я вивчаю вже кілька років. Як завжди, все впирається в гроші. Але я знайшов кілька варіантів, як це можна зробити.

Можна залучити європейських інвесторів і їм віддавати якийсь відсоток від виробленої енергії. А разом з тим, в якості соціальної допомоги, відремонтувати під’їзд і майданчики біля будинку. Досвід є, зацікавлені бізнесмени є – і моя компанія постійно веде переговори. Або можна запустити державну програму і отримувати безвідсоткові кредити. Все це реально і все це працює.

Але є одне питання, яке критично гальмує роботу над великими сонячними електростанціями. Воно ж стосується сонячних панелей для ОСББ, нашого міського транспорту, доріг, роботи аеропорту та інших прекрасних ініціатив і проектів, які пропоную я та інші бізнесмени міста й країни. Гальмо називається просто: нікому з чиновників це не потрібно!

Будь-який чиновник хоче хабар, відсоток від прибутку і ще бог-зна яких «подарунків». Без цього неможливо підписати документи, вирішити якесь питання. На словах – всі тільки «за». А реально чогось досягти у їхніх кабінетах не виходить. Я зрозумів, що вирішити що-небудь у нашій країн без усунення цієї дефективної системи, без внесення поправок у законодавство – неможливо! Адже корупція дійшла до такого рівня, що злочинці при владі навіть в закони вносять поправки на свою користь.

І я розумію: у мене є лише два шляхи. Або продовжувати далі займатися своїм успішним бізнесом, піднімаючи лише ті населені пункти, що прилягають до моїх сонячних електростанцій та інших об’єктів.

Або переступити через себе і запровадити у Житомирі та в Україні все те, що я зробив у себе в компанії. Щоб мої діти жили тут щасливо і не хотіли нікуди їхати. Щоб, приїжджаючи у відрядження в Естонію чи будь-яку іншу європейську країну, я не бачив ніякої різниці.

Це не голі фантазії. У мене є План дій, який моя компанія вже виконує. Я хочу перенести свій досвід і досягнення своєї команди – на місто і країну в цілому. Як вам ідея побудувати за кілька років в Житомирі прекрасне європейське місто – з відмінними шляхами; сміттєпереробним заводом, що дає дешеве тепло; сонячними панелями для ОСББ на багатоповерхівках; аеропортом, що працює; працюючими технопарками; розвиненим малим бізнесом? Щоб наше місто стало затишним, багатим, сучасним та інноваційним. І щоб у Житомирі у перспективі з’явився безплатний громадський транспорт – як у Таллінні.

Я не просто готовий зробити все це. Я вже роблю. У мене є до вас лише два прохання.

Перше. Подивіться мою Програму і поставте запитання, якщо вам щось не зрозуміло або якщо ви хочете щось уточнити. Мені дуже важливо знати, наскільки вона підходить вам, моєму виборцеві, житомирянину і українцю.

Друге. Приїжджайте до мене в офіс, подивіться і доторкніться самі до наших досягнень! Наша адреса: Житомир, Покровська, 81, другий поверх заводу «Кріґер». До нас зручно дістатися тролейбусом № 4, 4а, 6, 12, маршрутними автобусами № 53, 53-а, зупинка «провулок 2-й Капітульний». Чекаю вас у гості щодня, починаючи від 2 липня, від 18:00 год. до 19:00 год.

Я із задоволенням з вами поспілкуюся, пригощу смачною кавою або чаєм. І розповім, як ми будуємо європейське майбутнє Житомира вже зараз.

Олег Грамотенко, кандидат у народні депутати України, 62-й виборчий округ, Житомир

Facebook: Oleg Gramotenko

Веду прямі ефіри у Facebook кожної неділі о 17:00 год.

Спілкуйтесь зі мною особисто!

Будьте першим, хто прокоментував "Олег Грамотенко: «Безплатний громадський транспорт у Житомирі – фантастика?»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*