Олена Орлова: «Мешканці вул. Героїв Крут звинувачують міську владу у брехні і терорі» (ФОТО, ВІДЕО)

Скандальне будівництво у Житомирі за адресою вулиця Героїв Крут, 51 розпочалося минулого року. Мешканці прилеглих будинків з подивом дізналися, що на місці заболоченого пустиря невдовзі має вирости житловий комплекс «Зоряний» на 90 квартир, серед яких одно-, дво, три- і навіть п’ятикімнатні. І людям це одразу не сподобалося.

Причин багато. По-перше, ділянка, на якій забудовник планує звести ЖК – до комічного маленька. Будинок не матиме повноцінного двору. А котлован будівельники навмисне викопали так, що буквально підрили гаражі місцевих мешканців. Та ще й забудовник в ультимативній формі вимагає прибрати ці гаражі, як «незаконні».

По-друге, новий будинок на декілька сотень мешканців природно збільшить навантаження на соціальну інфраструктуру у густонаселеному мікрорайоні, де вже й так проживає близько 30 тисяч людей. У дитячому садочку, який розташований через дорогу від будмайданчика, немає вільних місць. А єдина на весь район школа – екологічний ліцей №24 – працює у три зміни.

По-третє, і мешканці панельних дев’ятиповерхівок, і мешканці приватних будинків вважають, що будівництво несе пряму загрозу їхньому життєвому середовищу. Місцева мешканка Анна Шаран запрошує мене додому і показує на стіні другого поверху тріщини – які, за її словами, з’явилися внаслідок фундаментних робіт при зведенні ЖК «Зоряний».

 

З вікон добре видно будівельний майданчик, який буквально «притулився» до будинку Анни.

Мешканці почали протестувати. Декілька разів вони збиралися біля будівельного майданчика. Декілька разів намагалися переконати забудовника відмовитися від сумнівної ідеї. Але забудовник кожного разу показував стоси документів, згідно з якими мав повне право зводити великий десятиповерховий будинок у маленькому «жабнику» – де навіть зараз, після сухого літа, стоїть вода.

Від самого початку почалися хитрі маніпуляції. Наприклад, представник ПП «Новобудінвестгрупп» Андрій Сабадаш у липні 2019 року заявляв: «Це наша земельна ділянка, ми потратили певні кошти, ми розробили певну документацію, ми маємо повне право будувати тут житловий будинок!» Але трохи раніше у цьому ж сюжеті цей же Андрій Сабадаш сказав, що ділянка перебуває в оренді. То про яку «нашу землю» вів мову представник забудовника?

«Міський голова та мерія довго вдавали, що прислухаються до думки громади», – каже Олена Орлова, яка на прохання місцевих мешканців відвідала місце конфлікту. Кандидат у депутати міськради від партії «Слуга Народу» розповіла, які саме технології застосовує нинішня міська влада, аби приспати пильність людей.

Наприклад, 14 серпня 2019 року мер Сергій Сухомлин наказав створити робочу групу. А у лютому 2020 року у залі засідань Житомирської міськради навіть провели громадські слухання з цього питання. Результат: учасники слухань майже одностайно проголосували за скасування містобудівних умов для ПП «Новобудінвестгрупп». Люди раділи, вітали одне одного – і, задоволені, розійшлися по домівках. І що? І в результаті забудовник спокійно продовжив роботи на об’єкті. І навіть більше: на об’єкт навідувалися «тітушки» – і просто били тих, хто протестує проти будівництва «Зоряного».

 

Місцевих мешканців почали системно залякувати: «Ми вас переловимо по одному!»

 

«Мешканці зараз і трохи налякані, і розлючені. Спочатку міська влада довго лила їм мед у вуха. Обіцяла розібратися, вивчити питання, вжити заходи… А потім людей почали тероризувати. А люди міркують просто: якщо міська влада віддала ділянку в оренду, якщо вона видала дозвіл на будівництво – то хто несе відповідальність за все це свинство, крім міської влади та міського голови?» – коментує Олена Орлова.

«Житомиру потрібна нова влада, яка слухатиме людей, а не імітуватиме цей процес. Яка реально допомагатиме – а не тишком підсилатиме «тітушок». І Житомиру потрібен великий аудит. Треба серйозно розбиратися, хто видавав дозволи на це сумнівне будівництво та інші подібні. Хто кому заносив хабарі за потрібні рішення і за «правильні» папери. Наша команда у новій міській раді обов’язково це зробить. Корупціонери будуть покарані!» – обіцяє кандидат від «Слуги Народу» Олена Орлова.     

Данило ПЛАТОНЕНКО

Будьте першим, хто прокоментував "Олена Орлова: «Мешканці вул. Героїв Крут звинувачують міську владу у брехні і терорі» (ФОТО, ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*