coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange

Оновлений музей артилеристів Бердичева: що ексклюзивного зібрали воїни? (ВІДЕО)

В 26-ій артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича оновили частину експозицій музею. Напередодні Дня Збройних Сил України – урочисте відкриття. Все як і годиться: з оркестром, з відзначенням військових, гостями, серед яких є краєзнавці та історики. Перерізати з командиром стрічку довірили новому міському голові.

«Музей оновився якісно повністю. Якщо спочатку це був музей, присвячений радянському періоду збройних сил, то зараз це кімната, присвячена добі визвольних змагань і конкретно Роману Дашкевичу – генералу хорунжому, чиє ім’я носить 26 бригада», – розповідає Віталій Матвійчук, лейтенант, офіцер відділення морально-психологічного забезпечення.

Віталій Матвійчук проводить першу екскурсію. Розповідає: експозиції висвітлюють формування артилерійських військ УНР. У частині зібрали експонати, які репрезентують епоху визвольних змагань 1917-21-го років. Тут є  холодна та вогнепальна зброя, є навіть книга, яку написав Роман Дашкевич в еміграції. Представлені також особисті речі артилериста: компас, бінокль того часу. Усього – близько 20 оригінальних речей і до 50-ти макетів.

«Частка експонатів подарована місцевими волонтерами з Бердичева. Частину нам подарував Центр історії з Вінниці, це наші давні друзі, колеги-реконструктори, зокрема форма військова зразка 1920-го року, шолом артилерійський того часу», – додає військовий.

З міста Жовква 26-ій бригаді допоміг науковий співробітник тамтешнього музею Віктор Заславський, який виготовив макети залізничних станцій.

Відображена в експозиції і роль Житомирщини та Бердичева у контексті Визвольних Змагань 1918-1921-го років. Так, розповіли під час екскурсії, свого часу за законом про грошові одиниці Українська Центральна Рада друкувала гроші у Житомирі. Їхній оригінал представлений в музеї.

«Ми сьогодні живемо в незалежній українській державі, маємо свої школи, книжки, доступ до інформації. Але, на жаль, до цих пір не знаємо своєї історії. Тому цей музей призначений для спонукання вивчення свого рідного краю і Бердичева, Житомирщини, загалом України», – каже командир 26 бригади Андраник Гаспарян.

Створення цієї зали в музеї, кажуть військові, є заслугою всього колективу артилеристів. Зокрема художників, які працювали над оформленням. Цей заклад, упевнені, стане майданчиком для спілкування і виховання військовослужбовців. Але експонатів радянського періоду історії війська обіцяють не викидати. І взагалі ту сторінку життя артилерії не оминуть.

«Прийнято новий закон про декомунізацію, звісно, ту історію ми не можемо забувати. Але якісно її оновити, висвітлювати не з точки зору тієї доби, а з точки зору сьогодення, ми повинні. Тому на часі реконструкція і тієї сторони, але не перероблення, а реконструкція, яка відповідатиме вимогам часу», – каже Віталій Матвійчук.

Перші відвідувачі упевнені: музею є чим зацікавити гостей.

«Експозиція естетична, сучасна, в сучасному стилі зроблена. Насичена великою кількістю інформації, багато фотографій притому оригінальних, з тих часів», – розповідає Павло Скавронський, директор Музею історії Бердичева.

Очільник Бердичева Сергій Орлюк зазначає: бригада показала приклад втілення спільного задуму у життя.

«Дуже шикарні експонати, все файно, але саме головне – була ініціатива, люди хотіли і зробили. Мені соромно як голові громади, бо в нас цієї сторінки в музеї нема. Але ми будемо максимально зараз працювати над цим», – каже міський голова Сергій Орлюк.

У 26-ій бригаді готові проводити екскурсії для студентів, школярів, звичайних громадян з урахуванням карантинних вимог.

Будьте першим, хто прокоментував "Оновлений музей артилеристів Бердичева: що ексклюзивного зібрали воїни? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*