З 18 травня, щойно новий закон про посилення мобілізації вступив у дію, задля підвищення контролю за виконанням військової повинності, містом почали курсувати екіпажі у складі правоохоронців та співробітників ТЦК.
Отож, відтепер чоловікам перебувати на вулиці без документів, а саме без паспорта та військово-облікового документу, заборонено. У разі, якщо громадянин вийшов з дому без будь-яких документів – можливе адміністративне затримання до 3-х годин. Якщо ж під час перевірки документів у особи є документ, що посвідчує його особу, проте відсутній військово-обліковий документ, – правоохоронці документують цей факт, після чого з метою надання правової оцінки діям особи матеріали надсилають до ТЦК. Якщо особа перебуває у розшуку – її примусово доставляють до ТЦК. Заходи примусу також зстосовуватимуться до тих, хто намагатиметься втекти від правоохоронців. Більше того, за злісну непокору поліцейському тепер передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність.
При цьому фото- та відеофіксація процесу пред’явлення та перевірки документів є обов’язковими. А от повідомити про неправомірні дії поліцейського особа може за номером 102 або 112 та на телефони “гарячих ліній”, щоправда вже постфактум. Тож краще аби це робили свідки та очевидці таких дій.
Перевірятимуть документи у чоловіків лише на вулиці: поквартирного обходу не передбачено. Однак, за тими, хто перебуває у розшуку, приходитимуть і до місця проживання.
При цьому потрапити у список розшукуваних осіб надзвичайно легко. Адже нині у Житомирському ТЦК в чергах щодня перебуває до 300 осіб, а відтак вчасно оновити дані або отримати відповідний штрих-код після онлайн-оновлення, більшість чоловіків насправді банально не встигне.
Нагадаємо також, що на Житомирщині з 18 травня військовозобов`язані зможуть оновити облікові дані через ЦНАПи.
Будьте першим, хто прокоментував "Осіб, які перебувають у розшуку, правоохоронці примусово доставлятимуть до ТЦК та СП"