Освітні експерти Житомирщини: місія виконана

Освітні експерти Житомирської області успішно завершили вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації педагогічних працівників — учителів початкових класів. ІІІ етап сертифікації забезпечували 72 експерти — найбільш кваліфіковані педагоги області, які пройшли фахове навчання, організоване Державною службою якості освіти.

Цьогоріч експерти Житомирщини, опанувавши всі тонкощі оцінювання практичного досвіду роботи вчителів початкових класів, успішно провели вивчення досвіду роботи 36 учасників сертифікації з усіх областей України, включаючи прифронтові. Доводилось дистанційно вивчати роботу вчителів, учні яких знаходились в різних куточках країни, а деякі навіть за кордоном.

Експерти долучалися до дистанційного заняття або ж, якщо урок відбувався очно, учитель транслював його через відеокамеру. Фахівці оцінювали 15 професійних компетентностей за 28 критеріями, що виражаються в 92 показниках. Кожен критерій оцінювався за шкалою від 1 до 5. Таким чином максимальна кількість балів, яку міг набрати учасник сертифікації – 140.

Спочатку експерти спостерігали, як учитель проводить черговий урок, і оцінювали його за критеріями, що відповідають професійним компетентностям. Потім заслуховували самоаналіз уроку та вивчали самопрезентацію педагога. Заключний етап вивчення – інтерв’ювання вчителя. Утім, експерти були єдині в тому, що спостереження за навчальними заняттями найбільше характеризує кваліфікацію та майстерність учителя.

Під час проведення сертифікації педагогічних працівників використовувалась інформаційно-аналітична система «EvaluEd». Нещодавно на черговому засіданні уряду ухвалено постанову Кабінету Міністрів України (№ 407 від 28 квітня 2023 року) «Про реалізацію експериментального проєкту з впровадження інформаційно-аналітичної системи «EvaluEd», яка також може використовуватись для зовнішнього оцінювання та самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти.

В цілому учасники сертифікації країни проявили високий рівень педагогічної майстерності і отримали від наших експертів загальну суму балів, що варіюється від 116 до 140. На особливу повагу заслуговують учителі прифронтових та прикордонних населених пунктів. Інколи їм доводилось ще до оголошення тривоги чути вибухи, заспокоювати дітей і скеровувати їх у безпечні місця.

Сертифікати отримають усі учасники, які набрали «пороговий бал» або більше. Цей мінімум щороку визначає комісія Державної служби якості освіти, до якої входять, зокрема, сертифіковані вчителі попередніх років. Звичайно, буде невелика кількість учасників, які не пройшли сертифікацію. Це закономірно, адже метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Освітні експерти пересилали висновки в цифровому форматі, що додало швидкості у роботі, зменшило витрати та навіть дало змогу залучити експертів, які перебували за кордоном. Експертні висновки затверджувались накладанням кваліфікованих електронних підписів.

Освітні експерти Житомирщини – це передова освітянська спільнота, яка формує сучасні тренди педагогічної діяльності, забезпечує стратегічний розвиток учительської професійності.

Зараз, за часів війни, а також потім, під час відновлення країни, ще гостріше стоятиме питання вдосконалення, підвищення майстерності, обміну прогресивним досвідом та сучасними методиками. Тож сумнівів немає, сертифікація педагогічних працівників — на часі.

Нагадуємо, що учителям математики та української мови поки що можна лише налаштовуватися на сертифікацію, адже реєстрація на неї почнеться у серпні.

Реєстрація поділена на два етапи. 1–7 серпня, основний етап реєстрації — у рамках граничної кількості за регіонами. Якщо ж десь квота не буде використана, на решту місць по країні можна буде зареєструватися 7–11 серпня.

Реальна сертифікація для вчителів математики й української мови та літератури розпочнеться 9 вересня 2023 року. Саме тоді відбудеться незалежне тестування. Дізнатися правильні відповіді учасники зможуть 11 вересня, на порталі УЦОЯО, а переконатися за отриманими балами, наскільки успішною була їх участь у тестуванні, зможуть до 25 вересня (результати прийдуть в особисті кабінети учасників сертифікації).

Будьте першим, хто прокоментував "Освітні експерти Житомирщини: місія виконана"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*