Отже, що несе «червона» зона карантину бердичівлянам? (ВІДЕО)

З понеділка Бердичів перебуває у «червоній» зоні карантину. Що це означає для бердичівлян і які зміни принесе у життя міста – обговорили у вівторок на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Найперше директор КНП «Бердичівська міська лікарня» повідомила: медзаклад зараз наповнений хворими на короновірус та людьми з підозрою на хворобу.

«Всього підтверджено 803 випадки інфікування, за останню добу маємо 24 випадки. Одужало 439 пацієнтів і під наглядом у сімейних лікарів знаходиться 298 осіб. Станом на ранок в інфекційному відділенні і у відділеннях перепрофільованих – хірургічному і кардіологічному – знаходиться 85 пацієнтів. Заповнення пристосованих ліжкомісць на 100 %. Зранку прийшли результати з лабораторного центру і є там випадки від’ємних результатів, ми зараз будемо когось переводити, когось виписувати. Але щоденно поступає до 12-15 осіб», – розповідає Лариса Бабікова, директор КНП «Бердичівська міська лікарня».

З її слів, багато пацієнтів поступають на 8-10-12 добу хвороби. Всі вони хоч і вважаються з підозрами, але уже мають зміни в легенях, з високою температурою і потребують кисню. Зараз його потреба є у близько 14 осіб. Ним поки лікарня забезпечена.

Заступник міського голови Сергій Онофрійчук зачитав проект рішення комісії про режим роботи міста у червоній зоні. Ним заборонено відвідування закладів освіти, крім вихованців спецшкіл і навчально-реабілітаційних центрів, за умови дотримання ними санітарних і протиепідемічних заходів.

 «Школи на канікулах, але перед цим намічалась гостра ситуація, що не було кому вчити дітей, пішло різке захворювання серед педагогічних працівників: і підтверджені короновіруси, і бронхопневмонії, і двосторонні пневмонії. По садочках така сама ситуація, вихователів багато пішло на лікарняний. І ще кожен ДНЗ був дільницею, сьогодні звідти люди ще вибираються. Нам треба обов’язково не просто обробити антисептиком приміщення, а зробити кварцування, до цього треба віднестися серйозно. Ще є захворювання і серед дітей», – каже заступник міського голови Валентина Адаменко.

Вона повідомила: після канікул як мінімум тиждень школярі навчатимуться дистанційно, як і вихованці дитячих садочків.

«Червона» зона карантину для Бердичева означає і заборону приймання відвідувачів у закладах культури і розважальної діяльності.

Заклади, які реалізовують продукти харчування, засоби гігієни, пальне, лікарські засоби, товари медичного призначення, ветеринарні препарати, хімікати, насіння, садові матеріали, провадять банківську діяльність – працюватимуть.

Не вводять поки у місті заборону на торгівлю промисловими і продовольчими товарами. Але при дотриманні умов перебування 1 покупця і не більше на 10 метрах квадратних. На цих же умовах дозволили працювати салонам краси, перукарням, спортзалам, фітнес-центрам і басейну.

Начальник управління Держпродспоживслужби у Бердичівському районі Валерій Биков зауважує: контролювати дотримання цих вимог його підлеглі не мають права. Тому вирішили створити мобільні бригади контролю, які перевірятимуть ці заклади. При виявленні порушень штрафуватимуть. А при погіршенні епідситуації заборонять рішенням комісії працювати всім без винятку.

Поки що у Бердичеві не заборонено відвідування закладів надання соціальних послуг. Не вводиться заборона і на регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом. Але мають бути зайняті тільки «сидячі» місця і всі пасажири з правильно надітою маскою. Дозволяється посадка пасажирів у транспорт всіх видів сполучення: у місті він ставатиме, виїхати і приїхати можна.

Щодо роботи закладів громадського харчування, вони також лишаються працювати. Відвідувачі можуть бути як на літніх майданчиках, так і всередині, проте столики мають бути на дистанції не менше півтора метри.

Також у Бердичеві працюватимуть усі ринки, але кожен повинен мати 2 санітарні дні на тиждень. В місті вживатимуть заходів щодо недопущення стихійної торгівлі.

Термін виконання цих норм, пояснили члени комісії, до завершення дії рівня «червоної» зони карантину.

Будьте першим, хто прокоментував "Отже, що несе «червона» зона карантину бердичівлянам? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*