П’ятниця 13: історія та забобони

cropped pyatnytsa 13 650x410 - П’ятниця 13: історія та забобони

Сьогодні п’ятниця 13, а це означає, що всі негаразди дня та проблеми люди будуть пов’язувати саме з цією датою, адже здавна повелося, що п’ятниця 13 — «чорний» день. Та чи дійсно це так?

П’ятниця 13 — цієї комбінації бояться багато людей. У медицині навіть є такі поняття, як «трискайдекафобія», що означає ірраціональний страх перед числом 13 та «параскаведекатріафобія» — фобія саме в переддень п’ятниці 13.

Колись ще стародавні римляни вважали «13» числом смерті та нещастя. Теологи вважають, що Єва скуштувала заборонене яблуко саме в п’ятницю 13. Також, що 13-го Каїн вбив свого брата Авеля. Кінець світу починається в 13-й главі одкровення Іоанна Богослова, а Ісус був 13-м серед своїх учнів і помер в п’ятницю. Також є повір’я за яким в п’ятницю 13 завжди на шабаш зліталися 12 відьом, збиралися упирі і інша нечисть, а в самий розпал веселощів тринадцятим з’являвся Сатана.

5d7a0e2b201fe kot 1024x562 - П’ятниця 13: історія та забобони

Якщо ж говорити про сьогодення, багато людей бояться число «13» не тільки в саму п’ятницю. Так, у США відмінено 13-й поверх, в літаках немає 13-го ряду, а ще в цей день ніхто не укладає договори, навіть якщо вони дуже вигідні.

То ж у цей день існує багато прикмет і забобон з чорними кішками, розбитими дзеркалами, розсипаною сіллю, які «віщують» справжні проблеми. Вважається, що в цей день не варто брати грошей у борг, розповідати про свої сни, конфліктувати та сваритися, подорожувати, адже можна накликати на себе неприємні сюрпризи. Рослини, які будуть висаджені в п’ятницю 13, не будуть рости та плодоносити. А укладений шлюб в цей день не буде надійним та міцним.

Також згідно з повір’ям у цей день не можна:

  • перед сном не слід довго дивитися в дзеркало;
  • не варто починати нові справи;
  • не рекомендується змінювати зачіску;
  • краще не вживати лайливі слова, особливо «чорт» та «свиня»;
  • якщо ви потрапили під дощ, прийшовши додому не сушіть парасольку відкритою. 

Для того, щоб пережити п’ятницю 13, варто підключити свою найпотужнішу зброю — власну психіку. Страх перед числом «13» — лише древній забобон. Але якщо вірити в це все, то так все і буде. Ви самі до себе притягуєте негатив. Якщо сприймати п’ятницю 13 як день закінчення важкого трудового тижня у який можна розважитися, то так воно і буде. Не панікуйте та не піддавайтеся поганим думкам, і у вашу п’ятницю 13 все буде добре.

1531399528 1857 1024x538 - П’ятниця 13: історія та забобони

Будьте першим, хто прокоментував "П’ятниця 13: історія та забобони"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*