Парк на Богунії, про який ви не знаєте

Про такі місця поети писали б вірші… Богунський район Житомира має одну невелику за розмірами, проте прекрасну паркову зону, з алеями та озерами, що особливо гарні влітку. На території цієї місцини є джерело, звідки мешканці району  набирають чисту питну воду. Вгадайте, де це?..

Це місце знаходиться біля зупинки вул. Героїв Десантників, в мікрорайоні ДОС. Прогулянка цими стежками приносить спокій і гармонію. Влітку там можна посидіти на лаві, нагодувати хлібом качок, що бовтаються в озерах. Довкола водойм зелено та гарно.

Зимою ж тут також дуже гарно, проте гуляти холодно. Озера під снігом більше нагадують засніжені поля. Станом на сьогодні було виявлено, що лампи у ліхтарях, які є на території цього куточка – не встановлені. Тобто, освітлення немає.

На одній з водойм є альтанка. Її слід відремонтувати, адже свою минулу красу вона втратила з плином часу та вже майже розвалилася. Але коли вона була ще в пристойному вигляді – то було дуже гарно. Через невелику стежину-міст, прокладену від берега, можна було потрапити всередину самої альтанки, яка стоїть прямо на воді.

Слід було б і очистити самі озера, адже на їх поверхні можна побачити зелені зарослі та рослинність, що не притаманна для чистих водойм. Колись тут навіть рибалили, але зараз рибалок з вудками тут не побачиш.

Також на території цього парку часто можна зустріти закохані парочки, матусь з колясками, велосипедистів, просто людей, які вирішили душевно відпочити в атмосфері краси та спокою. А також житомирян, що набирають воду з джерела.

Міні-парк потребує фінансової допомоги та уваги з боку влади міста. Наприклад, доречно було б:

– оновити систему освітлення, щоб у вечірній час жителі спокійно та без страху могли сходити до джерела за водою;

– прокласти стежки вздовж озер, щоб ними було зручно та приємно пересуватися як пішки, так і на велосипеді, а також з коляскою (наразі там просто земля та пісок);

– почистити водойми, щоб озера не замулилися;

– встановити комфортні лави, бо ці вже застаріли;

– встановити урни, куди б гості парку могли викидати дрібне сміття, бо на сьогоднішній день їх там просто немає;

– відремонтувати альтанку, адже вона дуже романтично виглядає на поверхні озера;

– облагородити джерело, щоб людям було зручно набирати воду;

– навіть, можливо, зробити невеличкий дитячий майданчик, де було приємно проводити час молодим сім’ям з малими дітьми.

На сайті Житомирської міської ради розміщена петиція Віталія Колодницького, який є ініціатором облаштування озер та дороги, що веде до джерела. Петицію повинні підписати 250 чоловік протягом 90 днів. Сподіваємося, що вже влітку жителі Житомира зможуть прогулятися стежками оновленого міні-парку на Богунії.

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "Парк на Богунії, про який ви не знаєте"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*