Передислокація: окупанти не залишили Нову Каховку

Вчора ввечері, 23 березня, Генштаб порадував звісткою про те, що окупанти вийшли з Нової Каховки, та згодом командування ЗСУ спростувало свою заяву.

«Інформація про начебто відхід противника з даного населеного пункту була оприлюднена внаслідок некоректного використання наявних даних. Однак, ми неодмінно звільнимо і Нову Каховку», — запевнили в Генштабі.

Що насправді відбувається в Новій Каховці та чому Генштаб так прикро помилився, пояснив депутат Херсонської облради та колишній радник голова Херсонської ОВА Сергій Хлань.

Всю зиму окупанти жили в оселях мешканців Нової Каховки, які змушені були виїхати з окупованої території. Проте тиждень тому з’явилася інформація, що рашиське командування наказало «вивести всіх військових із розміщення у квартирах та будинках та перемістити у фортифікаційні споруди, якими розрито все узбережжя Дніпра».

Хлань повідомив, що в 20 км від берега Дніпра окупанти облаштували числені окопи та бліндажі:

«Тому вже тиждень, як росіяни переміщаються по своїх позиціях. Я розмовляв з каховчанами та новокаховчанами: кількість постів та блокпостів така сама, присутність російських військових така ж велика. Єдине, що їх не видно у ходіннях містом, як це було ще тиждень тому. Їх реально вивели з квартир та будинків. Але вони знаходяться на околицях міста у фортифікаційних спорудах, які там збудовані».

Менше з тим, окупаційна влада вже тривалий, як  час переїхала з Нової Каховки до Генічеська. Туди та в Скадовськ окупанти перемістили всі маріонеткові «адміністрації» з міст вздовж лівого берега Дніпра, нагадав херсонський депутат.

Нова Каховка розташована на лівому березі Дніпра, трохи нижче за течією від Каховки. До війни населення Нової Каховки складало близько 45 тисяч. Саме в цьому місті розташований стратегічно важливий об’єкт – Каховська ГЕС та її дамба, яка є одним зі шляхів сполучення через Дніпро в Херсонській області. Окупанти захопили Нову Каховку ще в перший день повномасштабного вторгнення в Україну, 24 лютого 2022 року. Відтоді місто залишається окупованим.

російські терористи змінюють цілі своїх атак

Будьте першим, хто прокоментував "Передислокація: окупанти не залишили Нову Каховку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*