Перевозили чоловіків за кордон: на Житомирщині СБУ викрила незаконну схему | Times ZT

Перевозили чоловіків за кордон: на Житомирщині СБУ викрила незаконну схему

Контррозвідка СБУ блокувала на Житомирщині канал із незаконного переправлення потенційних призовників за кордон. Йдеться про те, що останні декілька місяців за цією схемою «на навчання» до європейських вузів виїхали декілька десятків чоловіків призовного віку.

Оперативники спецслужби встановили, що «міграційну» діяльність організували троє житомирян. Двоє з них – працівники місцевого бюро перекладів. Третій раніше займався працевлаштуванням українських заробітчан за кордоном, нині – офіційно непрацюючий.

За даними досудового розслідування, двоє ділків через особисті зв’язки підшукували потенційних «ухилянтів» серед осіб, які підпадають під призов, та за помірну ціну пропонували «врятувати» їх від мобілізації шляхом виїзду до країн Євросоюзу у статусі «студента допідготовчого курсу європейського вуза».

Надалі вони забезпечували підготовку та переклад легального пакету документів, необхідних для виїзду «абітурієнтів» за кордон. Третій член команди відповідав за підбір європейських вищих освітніх закладів та документальну підтримку для потенційного навчання.

Цей пакет документів та статус студента давали змогу чоловікам безперешкодно перетинати державний кордон України у воєнний час. «Вартість» такої послуги зловмисник оцінив у 1400 євро з одного потенційного призовника. При цьому вікового цензу для «навчання за кордоном» не було, а працювали ділки виключно за передоплатою.

Правоохоронці затримали фігурантів справи «на гарячому» – після передачі пакету документів черговому 25-річному ухилянту.

Нагадаємо, Ірландія призупинила безвіз для біженців, щоб звільнити місця для українців.

Будьте першим, хто прокоментував "Перевозили чоловіків за кордон: на Житомирщині СБУ викрила незаконну схему"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*