Вакцинація найвразливіших: у Бердичівському геріатричному пансіонаті вперше на Житомирщині вакциною Pfizer щеплюють підопічних та персонал від коронавірусу. 72 дози, каже в.о.директора, отримають ті, хто не має протипоказів і виявив добровільну згоду.
«В нашому пансіонаті 64 чоловіки не мають протипоказів до вакцинування, можуть провакцинуватися. Вакцина Pfizer, ми її дуже чекали, сподіваємось, вона нас захистить. Теж сьогодні вакцинуватимусь», – говорить Тетяна Переходкіна, в.о.директора Бердичівського геріатричного пансіонату
Нині у закладі 182 підопічних, з них 97 лежачих, декому з яких теж зроблять щеплення. Середній вік людей – 72 роки. Більшість із охочих провакцинуватись спустились на перший поверх і чекають своєї черги.
«Я вирішила, бо мені треба йти в місто, по пенсію, продукти собі купити чи що. Себе убезпечити», – каже Лілія Білоус, підопічна пансіонату.
«Мені важливо, щоб я поїхав у відпустку. А якщо я захворію – в мене шансів нема, 10 % може виживу. Чого ж страшно? Що буде – те буде. А не страшно захворіти? Страшно», – каже пан Анатолій, підопічний пансіонату.
«Всі роблять і я роблю, чи убезпечить – одному Богу відомо», – додає пан Григорій, підопічний пансіонату.
Перед щепленням добровольці підписують згоду на вакцинування. Це, пояснює юрисконсульт пансіонату, обов’язкова процедура.
«Це згода для того, що людина це робить свідомо – іде на вакцинацію, щоб не було в подальшому якихось питань щодо того, що людину примусили це зробити, – адміністрація чи інші люди. Це прояв виявлення добровільності», – пояснює Віктор Сидорук, юрисконсульт пансіонату
Пан Віктор теж у числі охочих щепитись, тож згоду підписує і собі.
«Щоб не захворіти на цей вірус, щоб було спокійніше для себе, для сім’ї, щоб міг працювати плідно в установі і не боятися заразитись», – додає він.
У маніпуляційному кабінеті працює спеціально навчена мобільна бригада з Житомира. Медики проходили попередньо навчання. Дана вакцина, кажуть, зберігається на складах при температурі мінус 70-90 градусів у спеціальних контейнерах.
«Коли ми її отримуємо, вона вже розморожена, її треба розморожувати за кімнатної температури від 30 хвилин до 2 годин, в холодильнику – від 2 до 3 годин. Після розмороження вакцина дійсна 5 днів», – розповідає Світлана Пастух, сімейний лікар.
В одному флаконі, каже вона, 6 доз вакцини. Перед введенням її розводять фізрозчином. Затим обережно розмішують, струшувати не можна, бо тоді вакцина уже недійсна.
Серед протипоказів – алергія на компоненти вакцини, хіміотерапія, переливання компонентів крові. Поряд з медиками на всяк випадок адреналін і аптечка. Після вакцинації треба 30 хвилин перебувати під спостереженням.
«Може бути почервоніння, припухлість у місці введення, місцева і загальна температура. Це може спостерігатися декілька днів, може бути розчух – незначні алергічні симптоми», – каже Світлана Пастух.
Стареньких готували до вакцинації, тричі робили обхід, – розповідає Михайло Березовський, лікар-невропатолог пансіонату.
«Вони найвразливіші. Погано тільки те, що у багатьох є протипокази об’єктивні. У нас, слава Богу, за час карантину ні в кого з підопічних не було ковіду, сподіваюсь, що і не буде», – каже Михайло Березовський, лікар-невропатолог пансіонату.
Чоловік каже: в легкій формі працівники хворіли, та, на щастя, все минуло добре. Дату повторного щеплення тут поки не знають. Та головне, додає лікар, коли підопічні дізнались, що робітники закладу будуть вакцинуватись, довіра до вакцинування зросла.
Будьте першим, хто прокоментував "Перші на Житомирщині щеплення вакциною Pfizer -у Бердичеві (ВІДЕО)"