«Житомирська осінь Nordic Walking-2018» відбулась 6 жовтня у Парку культури і відпочинку імені Ю. Гагаріна та об’єднала учасників із 11 міст України, а також за кордону.
Серед них – аматори і спортсмени, чемпіони світу та Європи зі скандинавської ходьби, люди старшого віку, дорослі і діти, слабозорі представники з Житомира і Києва, а також із містечка Отніце (Чехія).
«Скандинави» боролися на дистанціях 1 і 3 км у 9-х вікових категоріях. Житомир на змаганнях представляли 81 учасник, а наймолодшим – Івану Чернишу та Маргариті Ковальчук виповнилося всього 6 років.
Переможцем на трьох кілометровій дистанції серед дітей став житомирянин Владислав Примаченко.
«Мені майже 15. Я ходжу в зал і на плавання, а раніше займався легкою атлетикою. Ніколи не займався скандинавською ходьбою, але було неважко. Просто треба зрозуміти правила. Втому відчув лише на третьому крузі», – розповів Владислав.
«Дуже класні змагання. Я щасливий. Почуваю себе неймовірно», – поділився враженнями після подолання дистанції на 3 км слабозорий Яромир Клемент, який приїхав на «Житомирську осінь Nordic Walking-2018» із Чехії.
61-річній львів’янці Оксані Заліско, яка є чемпіонка світу та Європи зі скандинавської ходьби, не було рівних на дистанції 3 км.
«Я вже 5 років займаюся скандинавською ходьбою. З 2013 року беру участь на всіх чемпіонатах світу і Європи. Неодноразово виборювала медалі. Сама я лижниця, плаваю, бігаю, на роликах катаюся. Мої коронні дистанції – 5 і 10 км. Щоб був результат важлива регулярність», – вважає Оксана Заліско.
Срібним фінішером на 3 км став Євгеній Мацайко з Трускавця.
«Я почав займатися скандинавською ходьбою 7 років тому після серйозної травми коліна, яку отримав граючи у футбол. За спеціальністю я реабілітолог і почав сам собі підбирати вправи та навантаження. За допомогою скандинавської ходьби за 8 – 9 місяців я підлікував коліно і почав ходити без бандажа. За півтора року в мене взагалі проблеми з коліном зникли, – розповів Євгеній Мацайко. – Цього року на Чемпіонаті світу зі скандинавської ходьби, що відбувся в Польщі, я став першим чоловіком в Україні, хто пройшов напівмарафонську дистанцію, і фінішував восьмим у своїй віковій категорії (до 30 років). Загалом у нашій групі змагалися 120 учасників, з яких більш як 100 були заслуженим майстрами спорту. Новачкам бажаю не соромитися і просто прогулятися зі скандинавськими палками, а ще не лінуватися. Тоді все вийде!».
Під час змагань Житомир отримав диплом Книги рекордів Україні в категорії «Спорт, вперше» – перші в Україні відкриті змагання зі скандинавської ходьби, проведені в обласному центрі за участю дітей.
«Найбільше тішать щасливі очі учасників і бажання позмагатися тих, хто не зміг долучитися, – розповіла Ірина Снігурівська, керівниця представництва ГО «Українська федерація скандинавської ходьби» в Житомирській області. – Зупинятися на досягнутому ми не плануємо і хочемо, щоб ці змагання стали традиційними. В такому молодому спорті як скандинавська ходьба зараз правила лише створюються і якраз під час таких спортивних заходів. Ми врахуємо усі неточності і обов’язково вдосконалимося на майбутнє».
Цікаво, що за останній місяць в рамках реалізації інформаційно-просвітницького проекту «Оздоровчий рух – енергія здоров’я, енергія життя», який курує Ірина Снігурівська, понад 1000 житомирських школярів отримали можливість опанувати техніку скандинавської ходьби.
Про тонкощі скандинавської ходьби та інші цікавості можна дізнатися на воркшопі «Людина майбутнього», що відбудеться 9 жовтня 2018 року, в приміщенні Музею космонавтики. Початок о 17:00. Захід присвячений Всесвітньому дню психічного здоров’я.
Аліна ДЕМБІЦЬКА
Что это за вид спорта???? Какое отношение “это” имеет к спорту??? В лучшем случае этим могли бы заниматься пенсионеры, которым действительно тяжело ходить без дополнительной опоры, но никак не дети!