Підозра сибірки на Житомирщині не підтвердилась, – обласний лабораторний центр

До інфекційного відділення Коростенської центральної районної лікарні 4 жовтня госпіталізували жінку з підозрою на шкірну форму сибірської виразки. Діагноз не підтвердився, – повідомили згодом у Держпродспоживслужбі.

Випадок потенційного захворювання розслідувала бригада спеціалістів з Держпродспоживслужби та лабораторного центру МОЗ у Житомирській області. Вони відібрали проби з довкілля та клінічний матеріал від хворої. За словами фахівців, діагноз сибірської виразки не підтверджений.

Довідково: Сибірка – це гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке спричинює Bacillus anthracis і перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та регіонарного лімфаденіту на тлі гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу. При шкірній формі бактерії проникають через дефекти шкіри. В місці проникнення збудника в шкіру розвивається вогнище серозно-геморагічного запалення з некрозом, значним набряком оточуючих тканин і реґіонарним лімфаденітом. Формується сибірковий карбункул з некрозом в центрі. При шкірній формі збудник рідко прориває захисні бар’єри і поступає в кров, однак може призводити до значного депонування рідини в підшкірній клітковині в зоні набряку, що може зумовити розвиток гіповолемічного шоку.

Будьте першим, хто прокоментував "Підозра сибірки на Житомирщині не підтвердилась, – обласний лабораторний центр"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*