1X FAN models
COIN24 old

«Перший пішов»: стартувала кампанія з виборів президента України

Фото: соцмережі

Виборча кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. О 9:00 ранку, відразу ж після відкриття, в якості першого кандидата, переступив поріг ЦВК Ігор Шевченко зі своєю групою підтримки.

«Процес пішов. Подали документи в ЦВК. Всім дякую за підтримку і команду за якісно підготовлені документи. Все пройшло як “по маслу”. Також дякую співробітників ЦВК за роботу в передсвятковий день, відданість справі і професіоналізм», – повідомив Шевченко на своїй сторінці у Facebook.

Досьє на кандидата підготувала Polityka.today.

Ігор Шевченко – самовисуванець. Колишній міністр екології та природних ресурсів стверджує, що зараз він очолює благодійний фонд, а бізнесом не займається вже 10 років.

Вважає себе досить освіченим, щоб зайняти пост президента країни. До того ж, зі зв’язками за кордоном.

«Я вирішив піти в президенти тому, що маю достатньо знань, гарну освіту, в тому числі і українську та іноземну, і успішний досвід в бізнесі і в державній сфері, а також маю великі зв’язки за кордоном», – повідомив новоспечений кандидат в президенти.

«Хороша освіта»

Ігор Шевченко народився в містечку Олександрія Кіровоградської області 10 січня 1971 року. У 1988 році вступив Київський інститут фізичної культури, де провчився трохи більше двох років. Потім, після академвідпустки, він перевівся в Київський університет імені Тараса Шевченка, де почав вивчати історію. Через рік навчання інтерес до історії змінився на юриспруденцію, а в 1996 році він закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка і отримав диплом юриста-міжнародника і референта-перекладача англійської мови. Крім того, є відомості, що Шевченко навчався в Академії європейського права Європейського університету в Італії, відзначився в Гарварді і Єлі. Правда, всього по кілька тижнів або місяців, але колекцію дипломів зібрав.

«Успішний досвід в державній сфері»

Кар’єра, політична і громадська діяльність кандидата в президенти не менше витіювата і різноманітна, ніж його навчання.

Провчившись два роки в Інституті фізкультури, Шевченко підробляє в юридичній фірмі … юристом. А набравшись досвіду і, нарешті отримавши юридичну освіту, відкриває власну юридичну фірму «Шевченко, Дідковський і Партнери». Паралельно з успішним керівництвом фірмою, Шевченко навчався і працював в США.

У 2004 році юридична фірма «Шевченко, Дідковський і Партнери» займає 1 місце в рейтингу кращих юридичних компаній України, в 2006 році журнал «Кореспондент» називає її «найкращим роботодавцем України серед провідних юридичних та аудиторських фірм».

У 2007 році Ігор Шевченко кидає юриспруденцію і присвячує себе громадській діяльності. А в 2014 році його призначають на посаду міністра екології та природних ресурсів України.

У міністрах Ігор Шевченко протримався недовго і був звільнений зі скандалом через півроку. Арсеній Яценюк, який займав тоді пост Прем’єр-міністра, під час засідання уряду, звинуватив Шевченка в тому, що за п’ять днів той не спромігся побувати на пожежі на нафтобазі під Києвом. У перших числах липня за звільнення Шевченка з посади міністра екології проголосували 235 депутатів.

У поданні на звільнення міністра екології звинуватили у відсутності на робочому місці без поважних причин, пропусках засідань Кабміну, лобіюванні інтересів газового олігарха Онищенко та відсутності реформ в екологічній галузі. У свою чергу Шевченко пред’явив Яценюку «політичну розправу» і «відстоювання інтересів українських кланів».

Після звільнення з посади міністра, Ігор Шевченко подумував податися в мери Києва або Одеси. Або «влаштуєватися» до команди Саакашвілі, на той момент губернатора Одеси, «допомагати йому робити реформи, щоб подавати приклад для всієї країни». В результаті Шевченко балотувався в мери Білгород-Дністровського (Одеська область) і трохи не пройшов.

Починаючи з 2016 року про Ігоря Шевченка практично ніякої інформації немає.

«Після виборів Шевченко залишився в Білгород-Дністровському, де веде активну громадську і благодійну діяльність, видає газету “Новини Аккермана” і очолює громадську організацію “Успішний Аккерман”. Наразі Шевченко безпартійний», – повідомляє офіційний сайт самого Шевченка.

Ігор Шевченко не одружений, у президенти йде, за його словами, «за власні кошти від нерухомості».

Судячи з останньої поданої Шевченко декларації за 2014 рік, у нього є три квартири 168,1; 129,6; 161,4 кв.м. Вказані також і чотири інших об’єкта нерухомості, значно більшої площі, ніж квартири.

Будьте першим, хто прокоментував "«Перший пішов»: стартувала кампанія з виборів президента України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*