У суді розглянуть справу підприємства, яке незаконно видобуло піску майже на 200 мільйонів гривень

Резонансна справа про незаконне видобування піску у селі Стрижівці отримала своє продовження. За інформацією Житомирської обласної прокуратури, працівники ПП ВКП «Проспект» незаконно видобули 840 тис. м3 піску за 5 років. Товарознавча експертиза встановила, що вартість видобутого – понад 182 млн грн.

Наразі розслідування за цим фактом завершене, а обвинувальний акт направили на розгляд у Коростишівський районний суд.

Більшість слідчих дій проводили коростишівські прокурори, адже досудове розслідування у відділі місцевої поліції виявилося неефективним. 30 серпня затвердили обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо директора ПП ВКП «Проспект» за ч. 2 ст. 239-1 (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель) та ст. 254 (безгосподарське використання земель) ККУ.

Під час досудового розслідування встановили, що підприємство незаконно видобувало пісок за допомогою спецтехніки на землі сільськогосподарського призначення, не маючи на це дозволів. У результаті майже на 9 гектарах землі зруйнували родючий шар ґрунту та заподіяли шкоди навколишньому середовищу на 156 тисяч гривень. Ще на 104 тис. грн завдали збитків державі, використовуючи землю не за цільовим призначенням.

У Коростишівській прокуратурі розповіли, що вони контролюють і кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони та використання надр цим же підприємством за ст. 240 КК України.

 

Будьте першим, хто прокоментував "У суді розглянуть справу підприємства, яке незаконно видобуло піску майже на 200 мільйонів гривень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*