Підтримка під час війни: для вагітних та матусь із немовлятами передали 36 бебі-боксів у рамках проєкту житомирянки (ФОТО)

Із окупації вона вивозила транспортні засоби і свою табельну вогнепальну зброю, та найдорожче вже тоді носила під серцем. У західні регіони України 24-річна поліцейська Вікторія Андрєєва приїхала із Херсону. Тут продовжує працювати, а чоловік несе службу в ЗСУ. Вона – майбутня мама, родина чекає на двійню.

Саме для таких українок при надії або ж тих, хто лише народив, розрахований проєкт «Тривожна валізка для немовлят: підтримка новонароджених дітей та їх мам». Його свого часу підготувала та реалізувала житомирянка Наталія Тарасенко.

«Відчуття і почуття кожної людини під час війни набувають нового значення. Підтримки потребують всі, особливо вагітні жінки, які змушені лишати свою домівку, їхати у невідомість і думати, як народити здорову дитину в нових умовах та, окрім любові, турботи, мати можливість забезпечити базові потреби», – говорить авторка ідеї, голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Паритет» Наталія Тарасенко.

Навесні цього року, у розпал війни, Наталія, перебуваючи на останніх місяцях вагітності, виїхала з Житомира до більш безпечного Львова. Вже там дізналася про ініціативу «Українського Жіночого Фонду» – конкурс швидких грантів. Розуміючи, що вагітні жінки – це одна із найвразливіших категорій у період війни, а тим паче ті, які втікали із прифронтових чи окупованих або розбитих міст, подеколи під обстрілами, рятуючи себе і майбутню дитину, вирішила, що проєкт буде саме для їх підтримки та допомоги.

Його тривалість – квітень-липень. Охоплює два регіони, які обирали з урахуванням показників реєстрації внутрішньо переміщених осіб та діяльності ГО «Паритет». Зважаючи на це, підготували бебі-бокси для жінок у Житомирській області та Закарпатській, що була однієї з лідерок за кількістю прийнятих ВПО.

«Завдяки проєкту «Тривожна валізка для немовлят: підтримка новонароджених дітей та їх мам» мали змогу підтримати 35 мам, але у співпраці з партнерами вдалося передати 36 бебі-боксів. Зокрема, 20 з них БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» поширила серед вагітних жінок та/або новонароджених дітей та їх мам, які постраждали від війни в Україні і проживають наразі на території Закарпатської області, а ще 16 було передано з такою ж метою КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради», – ділиться Тарасенко.

Так звана «тривожна валізка» або бебі-бокс містить підгузки різних розмірів, вологі серветки, різні пелюшки, шапочку, боді, штанці, чоловічки, шкарпетки, рукавички, термометр, ножиці, ватні диски, вушні палички, засоби гігієни для мами і малюка, молоковідсмоктувач, кокон, конверт-плед, сумку у пологовий.

Вікторія Андрєєва наголошує, що для неї така допомога особливо важлива і цінна, адже завдяки цьому практично зібралася усе необхідне у пологовий будинок.

«Мій чоловік – військовослужбовець, тож бути поруч в період вагітності і пологів, змоги практично немає. Враховуючи те, що вже кілька тижнів я перебуваю «на збереженні» у лікарні, то вийти та купити потрібні речі для малечі і засоби гігієни, не можу. Я маю роботу, заробітну плату, але мешкаю в іншому місці і маю сплачувати за оренду житла, купувати продукти. Фізично і матеріально всі витрати покривати складно, – додає Вікторія. – Щиро вдячна за надану допомогу, тим паче, що у нас буде двоє малюків і це у двічі більше витрат на їх здоров’я та комфорт. Водночас, це ще й радість батьківства, приємні клопоти і позитивні емоції помножені на два».

Нагадаємо, житомирянка Марія Ігнатюк у березні народжувала своїх двійнят – Максима та Емілію під звуки сирен та вибухів у передмісті. Їх називає загартованими війною, адже з’явилися на світ 10 днів від її початку. Жінці довелося тікати з Озерного, куди постійно прилітало, ховатися у бомбосховищах. Коли ж потрапила у перинатальний центр, у перший вечір поряд влучила російська ракета, яка зруйнувала приватні будинки, у медзакладі повипадали вікна, посипалася стеля.

До слова, у червні ЖОМГО «Паритет» влаштувала у Житомирі ресурсний пікнік для багатодітних мам у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні».

У травні представники організації реалізували у місті проєкт «Мистецтво у бункері: арт-терапія для дітей», під час якого прибрали, облаштували та розмалювали квітами стіни в одному з укриттів.

Крім цього, перебуваючи у Німеччині житомирянка Олена Остапчук, куди змушена була втікати від війни разом із сином, разом із Софією Поповою-Олійник впроваджують проєкт для співвітчизниць «Майстер-класи зі створення бізі-іграшок для українських мам і дітей, витіснених війною за кордон». Підтримку надає «Український Жіночий Фонд», виконавці – ЖОМГО «Паритет» у партнерстві з творчою майстернею «BusyBoards for BusyBabys».

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Підтримка під час війни: для вагітних та матусь із немовлятами передали 36 бебі-боксів у рамках проєкту житомирянки (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*