«По батькові» чи «по матері»: українка пропонує змінити традицію

На сайті електронних петицій з’явилася пропозиція не використовувати в Україні у документах та усно «по батькові». Автор Марина Бабенко вважає це застарілою традицією, яка ще й порушує права людини: 

«Пропоную переглянути законодавство з приводу документального та усного використання в Україні по батькові: або відмінити його, або зробити не обов’язковим, або дозволити використання на вибір по батькові або по матері. Використання по батькові є застарілою традицією, що не відповідає сучасності. Багато розвинених країн не використовують в іменах прив’язку до одного з батьків, а натомість використовують друге ім’я або прізвище. 

Згідно з Конституцією України в ст. 23 , «Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості», а в ст. 32 записано, що «Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя. 

«Вважаю обов’язковість використання по батькові втручанням у особисте життя людини, що унеможливлює зробити власний вибір з приводу свого імені. Оскільки людина не завжди має батька, або не завжди бажає носити ім’я батька як складову частину власного імені, то нав’язування використовувати по батькові ставить людину у незручне становище і порушує її права», — йдеться у тексті петиції.

Петицію оприлюднили 24 січня 2020 року. За шість днів зібрано більш ніж 700 підписів зі 25 000 необхідних. Залишилося 85 днів, аби зібрати необхідну кількість підписів.

Будьте першим, хто прокоментував "«По батькові» чи «по матері»: українка пропонує змінити традицію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*