Початок кінця – чи кінець початку? На Житомирщині третій день знаходять лише по 3 випадки COVID-19

04 - Початок кінця – чи кінець початку? На Житомирщині третій день знаходять лише по 3 випадки COVID-19

Тричі плюнувши через ліве плече, можемо обережно констатувати, що розповсюдження коронавірусної інфекції на Житомирщині сповільнюється. За даними голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка, 26, 27 і 28 квітня – зафіксовано лише по три випадки захворювання. 9 випадків за три дні це обнадійливий результат для області, яка була вражена SARS-CoV-2 однією з перших в Україні.

Варто згадати, що 25 квітня на Житомирщині зареєстрували 11 випадків, а 24 квітня – 28. Сьогодні в області офіційно нараховується 357 інфікованих, серед яких у Житомирі – 123. Іншими лідерами серед міст є Коростень (66 випадків) та Бердичів (63 випадки).

Статистичне зниження захворюваності у Житомирі та області загалом корелюється з подібними даними з інших регіонів України. Як і передбачали медики, вірус потроху відступає під тиском сонця і кліматичного літа, яке фактично вже настало. Але бити в переможні барабани і сурмити в сурми ще зарано. Як показує досвід ряду країн Західної Європи, підступна інфекція може повертатися знову після нетривалого відступу у кілька днів чи навіть тижнів. До того ж, вибірка статистичних даних не дуже надійна: кількість тестувань на SARS-CoV-2 в Україні все ще занадто мала, аби робити загальні висновки чи будувати тривалі прогнози.       

Тарас СТРІЛЬЧИК


Будьте першим, хто прокоментував "Початок кінця – чи кінець початку? На Житомирщині третій день знаходять лише по 3 випадки COVID-19"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*