Податки на період карантину не скасовані, але ввели пом’якшувальні заходи

1562091570 coins 948603 960 720 777x437 - Податки на період карантину не скасовані, але ввели пом'якшувальні заходи

Верховна рада України затвердила полегшення податків для бізнесу на час карантину. Такі зміни були внесені у законопроєкт №3275 30 березня 2020 року. Експерти роз’яснювали на  «UBR», яка з цього користь.

Згідно зі змінами законопроєкту №3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавирусной хвороби COVID-2019»,  фізособи-підприємці все ж платитимуть податки, не скасують ні зобов’язання від сплати ЄСВ, ні введення податкових канікул з перехідним періодом, але тимчасово скасують штрафи і пені, збільшать річні ліміти, контролерські перевірки також скасують. 

  1. Збільшуються річні ліміти для ФОП;
  2. Медичні товари звільняються від оподаткування ПДВ на період карантину;
  3. До 30 квітня скасований акциз на ввезення дезінфікуючих засобів;
  4. Скасовуються штрафи і пені за податкові порушення і несвоєчасну сплату ЄСВ і подачу звітності з 1 березня по 31 травня;
  5. Встановлено мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня по 31 травня.

Що стосується ФОП:

Законопроект збільшує річні ліміти для платників єдиного податку:

  1. Першої групи – з 300 тис. грн до 1 млн грн;
  2. Другої групи – з 1,5 млн грн до 5 млн грн;
  3. Третьої групи – з 5 млн грн до 7 млн ​​грн.

Але максимальний дохід не може перевищувати відповідно 300 тис. грн, 1,5 млн і 5 млн, а сума податку у першої групи – 10% від прожиткового мінімуму, другий – 20% від мінімальної зарплати, третьої – 3% або 5% від доходу.

«У разі перевищення встановлених лімітів такий суб’єкт господарювання зобов’язаний заплатити додатково єдиний податок в розмірі 15% (юридичні особи третьої групи 30%) з суми, що перевищує такий ліміт. З прийняттям закону такі ліміти збільшуються, а значить суб’єкти господарювання заплатять податків менше», — прокоментував адвокат, керуючий партнер ЮФ «Місечко та Партнери» Володимир Місечко.

Крім того, скасовано ПДВ на медичні товари на час карантину. З 17 березня і по останній день карантину будуть скасовані податки на додану вартість і  ввізне мито по доставці в Україну товарів, які потрібні для боротьби з коронавірусною хворобою. 

Проте юристи впевнені, що від цього законопроєкту все ж існує вигода для ФОП:

«Законопроєкт містить велику кількість нововведень, пов’язаних зі спрощенням продажів етилового спирту, виробництва та імпорту лікарських засобів, медичних виробів і антисептиків на основі етилового спирту. В зв’язку з цим найбільший профіт від нього отримають ФОПи, що працюють саме в цій сфері. Особливо якщо врахувати, що багато видів діяльності, популярні у ФОПів, в силу карантину де-факто заборонені», – вважає старший юрист ЮК «Де-Юре» Дмитро Оносовскій.


Будьте першим, хто прокоментував "Податки на період карантину не скасовані, але ввели пом’якшувальні заходи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*