Поки влада бездіє, Людмила Зубко організувала у Житомирі черговий тренінг з інфекційної безпеки | Times ZT

Поки влада бездіє, Людмила Зубко організувала у Житомирі черговий тренінг з інфекційної безпеки

Влада показала звою нездатність ефективно протидіяти загрозі коронавірусу, тому сподіватися на неї зараз марно. Сьогодні кожен на своєму місці може робити все від нього залежне, аби унеможливити розповсюдження цієї хвороби”, – заявила підприємиця, голова громадської організації “Житомир, зроби голосніше” Людмила Зубко.

Ще влітку вона започаткувала проєкт “Альтернатива є – безпечна школа”, у рамках якого у суботу, 12 вересня, організувала перший у Житомирі тренінг з інфекційної безпеки для батьків міста. Тренінг провели епідеміологи з Національної експертної групи з інфекційного контролю Negic на чолі з Андрієм Александріним.

Зубко наголосила, що, окрім навчання безцеці під час пандемії, всі школи мають бути відповідно обладнані. Але ні влада Житомира, ні уряд не виділяють необхідних коштів.

Ініціаторка проєкту “Альтернатива є – безпечна школа” обурилась через те, що гроші з національного фонду боротьби з коронавірусом зараз направлені на ремонт та будівництво доріг. Як наслідок, лише за перші два тижні навчання по всій країні на самоізоляцію вже відправили 150 шкільних класів. Батьки цих дітей знову постали перед проблемою дистанційного навчання, яке не лише неякісне у порівнянні з навчанням у школах, але й створює батьками проблеми з роботою.

Більше того, через штучну нестачу грошей, зокрема, Житомирський обласний лабораторний центр зупиняє надання платних послуг по ПЛР, оскільки немає ресурсів для закупівлі тест-систем, яких станом на сьогодні залишилося всього лише на тиждень на фоні росту захворюваності.

 

“Пріоритети виставлені неправильно. Найперше – це здоров’я людей! Вже потім – дороги”, – наголосила Зубко. І додала, що навіть у такій ситуації влада країни майже повністю перекладає всю відповідальність за безпеку на директорів та вчителів шкіл, погрожуючи їм кримінальною відповідальністю.

“Ситуація така, що сподіватись на адекватні дії влади – і центральної, і місцевої – марно. Маємо розраховувати самі на себе. Ми з командою не чекаємо, а діємо. У рамках проекту “Альтернатива є – безпечна школа” ми провели перший у нашому місті тренінг з інфекційної безпеки для батьків. Наша мета – озброїти знаннями з епідеміологічної безпеки якомога більшу кількість людей. Заради того, щоб діти вчилися у школах, батьки могли працювати на роботі і всі були здоровими”, – сказала Зубко.

Трансляцію тренінгу можна переглянути на офіційній Facebook-сторінці Людмили Зубко https://www.facebook.com/liudmylazubko.official/videos/2745503879067625/

Як відомо, влітку Зубко розробила зразковий стандарт інфекційної безпеки на базі житомирській школи “Сяйво” та передала до МОЗ Протоколи з інфекційної безпеки у школах.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Поки влада бездіє, Людмила Зубко організувала у Житомирі черговий тренінг з інфекційної безпеки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*