У Житомирі відбулися змагання з кросу «Поліська осінь – 2018» (ФОТО)

Більше 150 житомирян та гостей міста під дощем позмагалися у V щорічній біговій «Поліській осені». Змагання відбулись 29 вересня в Гідропарку.

Учасниками забігу на 10 км серед чоловіків стали 60 охочих. 53 жінки позмагалися на дистанції 5 км. Діти долали 500 і 100 метрів, а наймолодшому учаснику виповнилося всього два роки.

Наймолодший учасник змагань

«Особливістю “Поліської осені” є те, що участь у ній є безкоштовною. Бігти можуть цілі сім’ї, бо є і дорослі, і дитячі дистанції. Окрім цього, кожен учасник щороку отримує пам’ятні  дипломи – міні-заохочення. П’ять років тому, коли ми почали організовувати ці змагання, вони були “камерними”, тобто між своїми, а учасників було дуже мало. З кожним роком ми бачимо як збільшується кількість учасників і як вдосконалюємося ми. Наприклад, другий рік поспіль маємо можливість нагороджувати грошовими призами абсолютних переможців на дистанціях 10 і 5 кілометрів», – розповів один із організаторів змагань (представник спортивного клубу «Полісся UA») Віктор Кіселов.

Медалі для призерів

Призерами в абсолюті на дистанції 10 км (чоловіки) стали:

1) В’ячеслав Олішевський (34 хв. 17 с).

2) Дмитро Гусєв (34 хв. 28 с).

3) Руслан Сулейманов (35 хв. 33 с).

Старт учасників на 10 км

Призери на 10 км

Призерами в абсолюті на дистанції 5 км (жінки) стали:

1) Наталія Трибель (19 хв. 31 с).

2) Юлія Олішевська (19 хв. 31 с).

3) Юля Блага (20 хв. 28 с.).

Лідерки 5 км

Переможці поділилися своїми порадами для того, щоб отримати такий результат.

«Найбільша дистанція, яку я долала, це 20 км, але в якості тренувань, тобто не на змаганнях. Своїм результатом на п’ятикілометрівці задоволена, але мої коронні дистанції – 800 метрів і 1500 метрів з перешкодами», – поділилася Наталія Трибель, яка займається легкою атлетикою вже шість років.

За словами лідерки, щоб вдавалося підкорювати більші дистанції, бігунам потрібно мати бажання і старатися щоразу покращувати власний результат.

«Будь-яка дистанція – це праця. Мій особистий рекорд на 10 кілометрів – 33 хвилини 40 секунд. В мене не стояло завдання бігти на час. Я намагався зекономити сили на майбутні змагання – “Буковинську милю”, – розповів В’ячеслав Олішевський. – Щодо порад новачкам, то по-перше, треба знайти свій спортивний клуб. В ньому є люди, які займаються бігом професійно, завжди допоможуть і підкажуть, будуть мотивувати бігати. Друга порада, якщо людина хоче бігти самостійно, то потрібно бігати спокійно. Основна помилка на перших тренуваннях новачків – біг стрімголов. Спочатку потрібно навчитися бігати повільно, тренувати витривалість. Тільки після цього працювати над швидкістю і покращувати її. По-третє, систематичність. Чим спортсмен відрізняється від любителя? Любитель сьогодні захоче – побіжить, не захоче – не побіжить. Якщо ж ти займаєшся бігом професійно, то кожного дня в тебе є розклад харчування, сну і тренувань, які ти не можеш відмінити».

На думку переможця-легкоатлета, змагання з бігу дають усім учасникам емоції і позитив, яких вистачає надовго.

Найстарші учасники змагань

На 10 км брав участь відважний візочник і його друг

Аліна ДЕМБІЦЬКА

 

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відбулися змагання з кросу «Поліська осінь – 2018» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*